Naga Marketsbrooks-279x300W weekendowej analizie notowań S&P500 Emini, Al Brooks przygląda się wykresowi miesięcznemu, tygodniowemu oraz dziennemu kontraktów szukając potencjalnych setupów przed rozpoczynającym się kolejnym tygodniem handlowym.


S&P500 Emini na wykresie miesięcznym – wąski kanał byka

0-esm-600x301

Te artykuły również Cię zainteresują
Miesięczne notowania Emini przesuwają się w wąskim wzrostowym kanale i obecny rajd może trwać jeszcze przez wiele kolejnych miesięcy. Z drugiej jednak strony jest to ekstremalnie rzadkie zjawisko. Historycznie sytuacja, w której średnia krocząca nie dotknęła ceny przez 33 miesiące miała miejsce tylko dwukrotnie. Zakończyło się to wtedy spadkami o 20% oraz 37%.

O ile obecny rajd może jeszcze trwać przez spory czas to początkujący traderzy powinni wiedzieć, że jego korekta może być zdecydowanie głębsza niż przewiduje większość analityków.

S&P500 Emini na wykresie tygodniowym – wybicie z potencjalnej byczej flagi

0-esw-600x285

Patrząc na świece weekly widzimy, że cena chce wybić ponad potencjalną finalną flagę byka. Chociaż trend wzrostowy może się jeszcze rozciągnąć, to obecny trwa od ponad stu świec i jest ekstremalnie wykupiony. Znajdujemy się tuż nad szczytem byczego kanału – w przeciągu następnych kilku tygodni silniejsze wzrosty powinny być więc wyraźnie ograniczone.

Zdaniem Ala Brooksa najbardziej prawdopodobny scenariusz to pokonanie obecnego zakresu górą na kilka świeczek oraz ponowny powrót do jego wnętrza. Mniej realistyczna wersja zakłada natomiast dynamiczne wyjście górą i umocnienie się byczego trendu.

S&P500 na wykresie dziennym – bycze wybicie, które może zawrócić

0-esd-600x279

Na wykresie dziennym notowań Emini od ponad roku obserwujemy szeroki byczy kanał. Byki cały czas kupują korekty i zgarniają zyski powyżej starych szczytów. Niedźwiedzie sprzedają natomiast nowe szczyty licząc na kontynuację osunięć i ich zwiększoną dynamikę.

al brooksRajd trwający przez ostatnie dwa tygodnie testuje rekordowe szczyty. Miejsce może mieć tutaj wybicie i mierzony ruch w górę. Cały rajd posiada kształt klina (który znajduje się w szerszym klinie rozwijającym od sześciu miesięcy). Jeżeli bykom uda się rozrysować nowy HH to od razu zostanie sprzedany przez niedźwiedzie – sytuacja taka powtarza się od roku.

Klin formujący się od ostatnich dwóch tygodni najprawdopodobniej przyniesie kilka dni korekty. Skończy się ona ponownymi zakupami i próbą ustalenia następnego HH.

Pierwsze w Polsce oficjalne tłumaczenie książki Ala Brooksa „Analiza Price Action: TRENDY” wydane przez księgarnię Maklerska dostępne pod tym adresem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here