Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


 S&P500 na wykresie miesięcznym

m-1Tydzień temu, w poprzednim przeglądzie rynkowym zwracałem uwagę na silny trend wzrostowy jaki pojawił się w minionych tygodniach i miesiącach na wykresie S&P500. W analizie zaznaczyłem również możliwość głębszej korekty, która pojawiła się na wykresie w minionym tygodniu.

Obecnie szanse na to, że wrzesień zakończy się wzrostami oceniam jako nikłe. Spore spadki jakie miały miejsce w ostatnich dniach zepchnęły Emini w pobliże luki jaka pojawiła się w okolicy górnego ograniczenia ponad dwuletniej konsolidacji. Byki wciąż liczą na dalsze wzrosty – najbardziej optymistycznie nastawieni uczestnicy rynku upatrują w zeszłotygodniowych spadkach okazji do wejścia w longi po znacznie bardziej atrakcyjnych poziomach. Z drugiej strony, niedźwiedzie uważają, że zaszliśmy już na tyle wysoko, że obecnie jedynym wyjściem są jedynie krótkie pozycje.

Jeśli podaż doprowadzi do zamknięcia się wrześniowej świecy na obecnych lub niższych poziomach, będzie to silny sygnał sprzedaży. Pamiętajmy o tym, że rynek rośnie nieprzerwanie już od 7 miesięcy – trend już dawno wszedł w fazę szczytową. Niemniej jednak, sam fakt tak długotrwałych wzrostów świadczy o tym, że byki mają powody do kupna.

Momentum w sierpniu znacząco zmalało, już wówczas ostrzegałem o możliwości ruchu korekcyjnego. Choć wciąż jest prawdopodobne, że ewentualna korekta sięgnie nawet okolic 1500 (co zajmie około 10-20 świec), jak na razie nie ma powodów by ten scenariusz był podstawowym scenariuszem na kolejne miesiące. Pierwszym przystankiem dla niedźwiedzi będą ostatnie szczyty w konsolidacji.

Emini w ujęciu tygodniowym

w-2Na tygodniowym wykresie S&P500 pokazał się outside bar, który swoim czarnym korpusem jest sygnałem silnej pozycji niedźwiedzi na rynku. Ponieważ uformował się w tak późnym etapie trendu wzrostowego, zwiększa to prawdopodobieństwo tego, że ruch korekcyjny nie zakończy się tylko na tej świecy.

Gdy tylko pojawia się niedźwiedzi outside bar traderzy gotują się na byczy inside bar. W związku z tym istnieje przynajmniej 40% szansa na to, że kolejny tydzień zakończy się wzrostami.

S&P500 na wykresie dziennym

d-4Na wykresie dziennym dostrzegamy, że zarówno sierpień jak i lipiec w przeważającej części były zbudowane w formie konsolidacji. Piątek uformował dużą świecę podażową, która zamknęła się poniżej zaznaczonego na wykresie zakresu zmiany. Piątek zamknął się poniżej zamknięcia ostatnich 40 świec. Ponadto, zamknął się dołkiem co wskazuje na dużą przewagę podaży na rynku.

W związku z tym, że obecny trend wzrostowy jest już na wyczerpaniu to piątkowa świeca była właśnie okrzykiem poddaję się! Jej wydźwięk sprawia, że spadki w kolejnych tygodniach są wielce prawdopodobne.

Możliwym jest, że ta świeca rozpoczyna właśnie trend spadkowy na wykresie dziennym. Pierwszym celem dla niedźwiedzi będzie oczywiście maksimum ostatniej, dwuletniej konsolidacji na rynku.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegółyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here