Naga MarketsAl Brooks
Al Brooks

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy Was poinformować, że dzięki wspólnym staraniom portalu Comparic wrazz księgarnią Maklerska Udało nam się uzyskać zgodę Ala Brooksa na tłumaczenie dostępnych na jego blogu materiałów – normalnie publikowanych jedynie dla osób, które wykupią jego autorski kurs. Dla tych wszystkich, którzy nie słyszeli jeszcze o Alu Brooksie garść informacji tutaj.


W związku z tym dwa razy w tygodniu (środa i weekend) publikować będziemy techniczne spojrzenie przy użyciu Price Action oczami Ala Brooksa na kontrakty terminowe indeksu S&P500 dostępne na giełdzie CME (powszechnie znane jako Emini S&P500 lub po prostu Emini).

Podsumowanie wczorajszej sesji i zapowiedź czwartkowej

O ile w związku z wczorajszym oświadczeniem FOMC mogliśmy spodziewać się dynamiczniejszych ruchów, to Price Action trzymało się ściśle wytyczonego zakresu cenowego. Pod koniec dnia miejsce miało jednak 15-świecowe osunięcie w wąskim kanale spadkowym. W trakcie dzisiejszej sesji będzie mogło się to przełożyć na powstanie luki i rozpoczęcie silniejszego cofnięcia o 20% na wykresie miesięcznym, o którym Al Brooks po raz pierwszy mówił na początku tego roku.

Chociaż dynamiczna sprzedaż pod koniec sesji na SP500 niesie ze sobą 70% szans na wystąpienie rajdu w przeciwną stronę trwającego przez co najmniej kilka godzin w dniu następnym, to jeżeli mówimy o aż tak dynamicznych osunięciach, wtedy sesja kolejna zazwyczaj rozpoczyna się kontynuacją ruchów sprzed zamknięcia przez pierwszą godzinę lub dwie. W 30% przypadków widzimy po prostu silny niedźwiedzi dzień bez dwugodzinnego odwrócenia. W ogólnym kontekście mamy dobre warunki do dużego podażowego wybicia – zanim ono jednak nastąpi – traderzy będą zakładać, że do niego nie dojdzie.

ES16-600x333

W trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy na Emini spodziewają się swingów. Początkowo szukać będą okazji do shortów, a jeżeli dzień okaże się być kontynuacją usunięć wtedy będą dokładali kolejne krótkie pozycje na jakichkolwiek korektach. Jeżeli chcemy liczyć na długie pozycjonowanie, spełnione muszą być dwa warunki. Po pierwsze utworzyć musi się silna baza, która zostanie poprzedzona dynamicznym byczym wybiciem. Bez tego pozostaje nam jedynie scalping długich pozycji i oczywiście gra na spadki.

Chcesz nauczyć się Price Action z Alem Brooksem? Zapoznaj się z pierwszym oficjalnym tłumaczeniem jego książki na język polski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here