Naga MarketsMiesięczny wykres Emini futures: przełamanie nastąpi wkrótce.

Na wykresie miesięcznym nastąpi przełamanie w ciągu następnych kilku miesięcy. Jest 80% szansa, że ruch będzie na południe do średniej kroczącej, ale jest też możliwość że najpierw przełamanie nastąpi w górę. Jeżeli najpierw nastąpi ruch na północ to prawdopodobnie jeszcze w tym roku właściwy ruch skierowany zostanie na południe.

Na interwale miesięcznym nie została przetestowana średnia krocząca 20-miesięczna od 38 miesięcy. Index nie dotykał średniej przez tak długi czas tylko raz w ciągu 50 lat. Wtedy cofnięcie do średniej kroczącej nastąpiło w 44 miesiącu.

Wykres E-Mini S&P500 future dla interwału M1.
Wykres E-Mini S&P500 future dla interwału M1.

Tygodniowy wykres Emini futures: ciasny kanał bez oznak możliwego wyłamania

Tygodniowy wykres nie pokazuje żadnych dowodów na ewentualne wyłamanie kanału. Od miesiąca wykres jest ekstremalnie wykupiony, a byki prawdopodobnie odniosą porażkę. Jak długo to może potrwać? Większość konsolidacji przed wyłamaniem trwa przez 5 świec czyli około 5 tygodni.

Jeżeli nastąpi bycze wyłamanie to zawodowi traderzy będą szukali sygnałów odwrócenia trendu. Celem spadków byłoby 10 świec w najwyższym interwale czasowym. Oznacza to, że korekta potrwa około roku.

Wykres E-Mini S&P500 dla interwału W1.
Wykres E-Mini S&P500 dla interwału W1.

Dzienny wykres Emini futures: naucz się jak tradować gdy pojawia się klin rozszerzający.

Na wykresie dziennym pojawiło się wyższe dno (powyżej lipcowego dna) oraz klin rozszerzający. Spadki zakończyły się na 200-dniowej średniej kroczącej i wszystko wskazuje, że czekają nas wzrosty, które mogą potrwać około 10 świec. Niedźwiedzie spróbują uformować podwójny szczyt. A byki będą próbować poprawić historyczne maksimum. Ponieważ ta formacja jest taka oczywista rajd może być bardzo szybki i zakończyć się na poziomie 2108,5. Po tym rynek zdecyduje czy tworzyć bycze wyłamanie czy podwójny szczyt.

Gdy wszyscy wierzą, że opór będzie testowany to niedźwiedzie przestają sprzedawać. Po co sprzedawać teraz gdy za chwilę rynek będzie wyżej? Gdy cel zostanie osiągnięty niedźwiedzie zaczną sprzedawać, a byki również sprzedadzą żeby zrealizować zyski. Nikt nie wie czy niedźwiedzie będą sprzedawać tylko jako zagrania typu skalping czy też do wyłapania większego ruchu. W tym drugim przypadku podwójny szczyt może wywołać dłuższą korektę.

Wykres E-mini S&P500 future dla interwału D1.
Wykres E-mini S&P500 future dla interwału D1.

Brookstokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here