Naga MarketsAl Brooks
Al Brooks

W dzisiejszej weekendowej aktualizacji rynku, Al Brooks chce pokazać Ci jak handlować na szczytach konsolidacji. Z artykułu dowiesz się, jak wyglądają prognozy na rozpoczynający się właśnie tydzień oraz w którą stronę zagrywać na S&P500 Emini.


Miesięczny wykres S&P500 Emini – bycza flaga na wysokości średniej ruchomej

Wykres świecowy monthly cały czas porusza się nad średnią ruchomą po pierwszym osunięciu do jej okolic od 38 miesięcy.
Wykres świecowy monthly cały czas porusza się nad średnią ruchomą po pierwszym osunięciu do jej okolic od 38 miesięcy.

Notowania miesięczne próbowały pokonać średnią ruchomą podczas trzech ostatnich miesięcy i cały czas są to próby nieudane. We wrześniu uformowała się bycza świeca inside bar, będąca sygnałem zakupowym. Potem pojawiła się duża doji, która sugeruje, że wybicie ponad zeszło miesięczne szczyty zostanie szybko zablokowane przez sprzedający. Zamiast ruchów popytowych zacznie formować się konsolidacja.

Tygodniowy wykres S&P500 Emini – podwójne dno i oczekiwanie na RGR

Na wykresie W1 S&P500 Emini Al Brooks nadal oczekuje rozrysowania się drugiego ramienia formacji RGR i silniejszych spadków.
Na wykresie W1 S&P500 Emini Al Brooks nadal oczekuje rozrysowania się drugiego ramienia formacji RGR i silniejszych spadków.

Tygodniowe notowania S&P500 Emini zanotowały bardzo dobry okres dla strony popytowej. Bykom będzie zależało na kontynuacji tego impulsu w trakcie kolejnego tygodnia – z zamknięciem powyżej wrześniowych szczytów i średniej ruchomej. Niezależnie od tego czy scenariusz zostanie zrealizowany, to wzrostowe odbicie w ostatnich dwóch tygodniach było na tyle silne, że kupujący zdecydują się wchodzić już przy pierwszym osunięciu.

Zeszły tydzień uformował podwójne dno razem z sierpniowym dołkiem – wrześniowy szczyt tworzy obecnie linię szyi wspomnianego podwójnego dna. Byki będą chciały zobaczyć silne wybicie tej właśnie linii – mierzony zasięg formacji wyniósłby nas w okolice testów rekordowych szczytów.

ZAPOZNAJ SIĘ RÓWNIEŻ Z PORADAMI ALA BROOKSA

Dzienny wykres S&P500 Emini – jak handlować na szczycie konsolidacji                                                        

S&P500 Emini daily testuje wrześniowe szczyty – rajd jest na tyle silny, że pierwsze osunięcia powinny być od razu odkupione.
S&P500 Emini daily testuje wrześniowe szczyty – rajd jest na tyle silny, że pierwsze osunięcia powinny być od razu odkupione.

Przed rozpoczęciem minionego tygodnia, S&P500 Emini posiadał 60% szans na jakikolwiek rajd wewnątrz niedźwiedziej flagi. Ruch okazał się na tyle silny, że prawdopodobieństwo testu rekordowych szczytów wzrosło w oczach Ala Brooksa do 50%. Bykom potrzebne będzie jednak silne wybicie powyżej obecnego szczytu konsolidacji. Chociaż większość kupujących chciałaby zobaczyć taki ruch już w tym tygodniu, to najpierw niezbędna jest korekta z poziomu wrześniowych szczytów.

Jako, że rajd nie pokonał jednak górnego ograniczenia zakresu handlowego, a nawet najsilniejsze impulsy wzrostowe wewnątrz konsolidacji zazwyczaj doprowadzają do odwrócenia, istnieje co najmniej 50% szans na ruch korekcyjny w przeciągu kilku kolejnych tygodni.

Średnia ruchoma porusza się w okolicach 2040 i powinna zadziałać jak opór. Jeżeli Emini podejdzie pod wspomnianą MA, niedźwiedzie będą chciały wykorzystać to na swoją korzyść. Kiedy test oporu przybiera tak silna formę jak widać na wykresie dziennym, spadkowe odwrócenie wymaga utworzenia co najmniej niewielkiego podwójnego szczytu. Oznacza to, że poniżej dotychczasowych dołków od razu znajdują się kupujący i odwrócenie będzie trwało maksymalnie kilka sesji – po tym czasie zobaczymy kolejną próbę pokonania wrześniowych szczytów. Jeżeli okaże się nieskuteczna, wtedy nowy niewielki podwójny szczyt doprowadzi do osunięć. Niedźwiedzie chciałyby pociągnąć spadki pod dolne ograniczenie dwumiesięcznej konsolidacji – w tym celu potrzebne są jednak zdecydowanie dłuższe świece podażowe. Tylko one będą w stanie wymazać z rynku „byczość” ostatnich dwóch tygodni.

Kliknij, aby uzyskać szczegóły
Kliknij, aby uzyskać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here