Naga MarketsNotowania S&P500 Emini podczas wtorkowego handlu odwróciły w dół, w kierunku poniedziałkowych szczytów w rozszerzającym się trójkącie. W drugiej części sesji zaczęły poruszać się jednak w górę (po odbiciu od dna klina), przez co dzień zakończył się ostatecznie w połowie notowań sesyjnych.
Notowania S&P500 Emini podczas wtorkowego handlu odwróciły w dół, w kierunku poniedziałkowych szczytów w rozszerzającym się trójkącie. W drugiej części sesji zaczęły poruszać się jednak w górę (po odbiciu od dna klina), przez co dzień zakończył się ostatecznie w połowie notowań sesyjnych.

Ponieważ skup S&P500 w ostatnich dwóch dniach przebierał kulminacyjne formy, prawdopodobieństwo przemawiało wczoraj za ruchem bocznym – podobnie może być w trakcie dzisiejszej sesji, Rynek stara się zdecydować czy odwrócenie w górę jest powrotem do byczego trendu na wykresie D1, czy kolejną odnogą niedźwiedziego momentu wewnątrz miesięcznej, podażowej flagi. Dopóki popyt nie wybije wyraźnie powyżej wrześniowe szczyty, przewaga cały czas znajduje się po stronie sprzedających.

Jako, że rajd na wykresie godzinnym podczas wczorajszej i piątkowej sesji był niezwykle silny, niedźwiedzia środa wydaje się mało prawdopodobna. Z drugiej jednak strony zdecydowana przewaga byków również nie jest głównym scenariuszem rozpatrywanym przez Ala Brooksa. Jego zdaniem Price Action po dzisiejszym otwarciu S&P500 zafunduje nam kolejną konsolidację (range trading).

Kliknij, aby uzyskać szczegóły
Kliknij, aby uzyskać szczegóły

Linie trendu

Linia trendu jest najbardziej pomocna gdy poszukujemy wejścia w transakcję zgodną z kierunkiem obecnego momentum w czasie korekt – lub w kierunku przeciwnym gdy linia takowa zostanie pokonana. Linie trendu można rysować wykorzystując punkty swingowe (coraz wyższe LL lub coraz niższe LH), obliczając regresję liniową lub po prostu rysując na wykresie prostą, będącą przybliżonym punktem przebiegu trendu. Czasami najlepiej dopasowaną linią trendu jest prosta poprowadzona po ograniczeniach korpusów, przy zignorowaniu knotów świec – rozwiązanie takie jest bardzo powszechne w formacjach klina. W wielu przypadkach zaznaczanie trendu nie jest potrzebne gdyż jest on widoczny na pierwszy rzut oka…

CAŁOŚĆ ARTYKUŁU DOSTĘPNA W SEKCJI PORADY ALA BROOKSAConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here