Naga MarketsMiesięczny wykres S&P500 Emini – wybicie byczej flagi na średniej ruchomej

m2-600x301
Wykres miesięczny S&P500 Emini pokonał ostatni miesięczny szczyt – po pierwszym cofnięciu do średnie ruchomej od 38 miesięcy.

Byki na miesięcznym wykresie S&P500 Emini próbują odwrócić sytuację z sierpnia kiedy to przewagę miały niedźwiedzie. Jako, że świeca wrześniowa przybrała formę doji (słabego sygnału), prawdopodobieństwo wzrostów jest mocno ograniczone – zwiększa się natomiast szansa handlu w co najmniej kilkumiesięcznej konsolidacji. Jeżeli bykom uda się utworzyć długą świecę wzrostową, która zamknie się wyraźnie powyżej zeszło miesięcznych szczytów, wtedy możemy być jednak świadkami przechylenia się szali na korzyść kupujących.

W takiej sytuacji zwiększy się również szansa przetestowania rekordowych szczytów wyznaczonych w tym roku. Niedźwiedzie oczywiście nie chcą takiego scenariusza ni nie pozwolą na jego realizację bez walki.

Tygodniowy wykres S&P500 – kontynuacja po zeszłotygodniowym wybiciu

w2-600x263
Świeca tygodniowa S&P500 przybrała bycza formę. Potwierdza to wybicie wrześniowych szczytów sprzed dwóch tygodni (i pokonanie średniej ruchomej) oraz zwiększa szanse na wzrosty w trzech kolejnych tygodniach.

Na wykresie weekly widzimy trzy wzrostowe świece z rzędu – cena podeszła pod poziom wsparcia z 2015 roku (obecnie oporu). Jego pokonanie lub utrzymanie się pod będzie warunkowało jak cena zachowa się w najbliższej przyszłości.

Byki będą chciały przepchać cenę w górę, niedźwiedzie jednak zrobią wszystko, aby wybicie nie doszło do skutku. Gdyby zeszłotygodniowa świeca zamknęła się spadkowo, wtedy obraz wyglądałby całkowicie inaczej – rozrysowywałaby się podażowa flaga. Nie miało to jednak miejsca i obecnie każda próba silniejszych osunięć będzie szybko odkupowana przez stronę popytową rynku.

Dzienny wykres S&P500 Emini – naucz się wykorzystywać bycze formacje świecowe

d2-600x242
Piątkowa świeca na wykresie dziennym notowań kontaktów Emini posiadała byczy korpus, potwierdzając czwartkowe silne wybicie z dwumiesięcznego zakresu handlowego. Na wykresie widać test siedmiomiesięcznej konsolidacji – niedźwiedzie chcą natomiast dalszego poszerzenia podażowej flagi.

Dzienne notowania S&P500 Emini opuszczają dwumiesięczną konsolidację. Byki musza dostać się natomiast nad dolne ograniczenie zakresu handlowego pierwszych siedmiu miesięcy tego roku. We wspomnianej konsolidacji dochodziło do kilku silnych wyprzedaży więc różne systemy będą pokazywały różne wartości poziomów oporu. Możemy jednak przyjąć, że chodzi o strefę 2025-2050 – jeżeli zostanie pokonana, wtedy wrócimy do akcji cenowej obserwowanej praktycznie przez cały miniony rok.

Wracając jednak do obecnego zachowania notowań, warto zwrócić uwagę na świece rysowane od momentu powstania luki wzrostowej. Zauważamy wśród nich aż trzy długie bycze świecie zamykające się na swoich maksimach (bez górnych knotów). Jak prezentowały się natomiast sesje kolejne? Czy również przynosiły długie świece wzrostowe? Były to gównie świecie niedźwiedzie co sugeruje brak wyraźnej kontynuacji ruchu i zwiększa szanse, że rajd jest zaledwie byczą odnogą konsolidacji a nie powrotem do popytowego momentum.

Ostatnie dwie sesje minionego tygodnia były dobre dla byków – gdyby jednak piątek zamknął się podobnie jak czwartek wtedy sytuacja przed startem dzisiejszej sesji byłaby zdecydowanie jaśniejsza. Jeżeli niedźwiedziom uda się zatrzymać wzrosty przed pokonaniem 2025-2050, wtedy zaczną rysować rozszerzający się sprzedażowy trójkąt (na szczytach sierpniowych i wrześniowych). Jeżeli w przeciągu kilku kolejnych tygodni rozwinie się wyraźniejszy sygnał (podwójny szczyt), to będzie to okazja do poważnego rozważenia shortów.

Podobnie jak w innych odwróceniach silnych trendów szansa na swing spadkowy wynosi zaledwie 40% – często jednak nagroda jest kilkukrotnie większa niż ponoszone ryzyko.

Kliknij, aby uzyskać szczegóły
Kliknij, aby uzyskać szczegóły


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here