Naga MarketsAktywny wrzesień na GPW. Wzrost obrotów r/r o ponad 30%!Całkowita wartość obrotu, odnotowana podczas 22 dni sesyjnych we wrześniu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na głównym rynku wyniosła 22,3 mld zł., co stanowi wzrost o blisko 31% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2019 roku. Wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń zwiększyła się w tym czasie o 37,6%, do 22,2 mld zł – poinformowała giełda w komunikacie.

  • Łączna wartość obrotu akcjami na rynku głównym GPW wyniosła we wrześniu 22,3 mld zł.
  • Obroty akcjami na wzrosły o 30,8% w porównaniu z wrześniem 2019 r.
  • Całkowity wolumen obrotu na instrumentach pochodnych we wrześniu wyniósł 1,2 mln sztuk (+48,5% r/r).

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Aktywny wrzesień na GPW, zdecydowany wzrost obrotów

Zakończony dwa dni temu miesiąc przyniósł bardzo wysokie obroty na rynku głównym GPW. Średnia dzienna wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń wyniosła nieco powyżej 1 mld zł.

Kapitalizacja 388 spółek krajowych notowanych na Głównym Rynku na koniec września wyniosła 467,9 mld zł (103,4 mld euro). Łączna kapitalizacja 436 spółek krajowych i zagranicznych notowanych na Głównym Rynku sięgnęła 804,7 mld zł (177,8 mld euro).

We wrześniu na GPW odbyły się 22 sesje giełdowe, w porównaniu do 21 sesji rok wcześniej, co nieco zawyża wzrosty procentowe jeśli mówimy o łącznym miesięcznym obrocie. Sama średnia obrotu, czyli coś co możemy porównywać już bezpośrednio z analogicznym okresem rok wcześniej wzrosła o 31,4%.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Spółki z największym wzrostem/spadkiem w ubiegłym miesiącu

Wrzesień przyniósł spore zmiany kursowe na walorach wybranych spółek. Zdecydowanym liderem wzrostu w gronie wszystkich podmiotów notowanych na parkiecie głównym GPW była firma KRVitamin, której walory podrożały o ponad 333%. Świetnie poradziła sobie również jedna ze spółek wchodzących w skład komponentów Wig20, mowa oczywiście o JSW, której walory podrożały w ciągu 30 dni o blisko 57%.

Najsłabiej na parkiecie GPW poradziły sobie walory Airway, które potaniały o blisko 30%. Wrzesień był również kiepskim miesiącem dla akcjonariuszy posiadających w swoim portfelu inwestycyjnym walory Cormay (-27,65%), oraz Gaming Factory – akcje niedawnego debiutanta spadły o blisko 27%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here