Naga Marketsbitcoin-btc
Źródło: unplash.com/@executium

Liczba dziennie aktywnych ‘’podmiotów’’ w sieci bitcoina wzrosła do poziomów podobnych do tych z końca 2020 r. W ciągu tygodnia zmiana ta wyniosła aż 19%. Zdaniem analityków z platformy Glassnode, dane te mogą poprzedzać rajd na wykresie BTC. Obok sprzyjają mu również inne czynniki, tj. wzrost wartości monet w transakcji. Oba te wskaźniki sygnalizują zbliżanie się do końca bessy oraz gromadzenie ‘’smart money’’.

Wzrost aktywności w sieci bitcoina

Najstarsza kryptowaluta wspięła się w ostatnim czasie powyżej 50 tys. USD za monetę. Nie był to jednak koniec wzrostów na jej wykresie. Obecnie oscyluje ona w pobliżu 59,4 tys. USD, a od ATH odnotowanego w połowie kwietnia br. dzieli ją mniej, niż 10%.Ruch na blockchainie bitcoina staje się coraz większy. Z raportu opublikowanego przez platformę Glassnode wynika, że dzienna ilość aktywnych ‘’podmiotów’’ wzrosła do 291 tys. w ubiegłym tygodniu. Poziom ten jest zbliżony do tych odnotowanych pod koniec 2020 r., przed dzikim rajdem na BTC.

aktywni-uzytkownicy-w-sieci-btc
Wzrost liczby dziennie aktywnych ”podmiotów” w sieci BTC. Źródło: insights.glassnode.com

Aktywniejsi uczestnicy rynku historycznie skorelowali się z rosnącym zainteresowaniem aktywami podczas wczesnych faz hossy podkreślają analitycy.

‘’Smart money’’ wchodzą do gry?

Zwiększenie liczby użytkowników w sieci nie jest jedynym sygnałem poprzedzającym możliwość wystąpienia dzikiego rajdu na bitcoinie. Obok doszło również do wzrostu typowej wartości monet w transakcji. 

,,Od połowy września mediana wielkości transakcji wzrosła do ponad 1,3 BTC. Ostatni raz sieć Bitcoina odnotowała medianę wielkości transakcji powyżej 1,6 BTC w marcu 2020 r. podczas krachu płynności’’ podkreślono w raporcie.

Co to właściwie może oznaczać? Otóż analitycy stwierdzili, że zwiększona typowa wielkość transakcji nie jest równoznaczna z aprecjacją cen. Uznali oni natomiast, iż wskazuje ona na większe, a nawet instytucjonalne przepływy kapitału na blockchainie bitcoina. 

wzrost-wielkosci-transkacji-w-sieci-btc
Wzrost wielkości transakcji w sieci BTC. Źródło: insights.glassnode.com

‘’Ogólnie rzecz biorąc, okresy zbliżające się do końca bessy to moment, w którym inteligentne pieniądze zaczynają się gromadzić’’ – zauważono, dodając, że często cechują się one niższą, ale rosnącą aktywnością w sieci oraz coraz większymi rozmiarami transakcji. 

Początek zwyżkowej fazy rynkowej

Oczom analityków z Glassnode nie umknął także wolumen transakcyjny. Ten zaś wyrażany w dolarach amerykańskich także wzrósł do istotnych poziomów. Zmierzyli oni wielkość popytu na rynku, biorąc pod uwagę stosunek wolumenu transakcji on-chain wyrażonych w USD do zrealizowanego limitu.

stosunek-wolumenu-transakcji-btc-do-zrealizowanego-limitu
Stosunek wolumentu transakcji on-chain wyrażonych w USD do zrealizowanego limitu. Źródło: insights.glassnode.com

Z wyjaśnień wynika, że wolumen transferu większy, niż 3% zrealizowanego kapitału sygnalizuje początek zwyżkowej fazy rynkowej. W przypadku sytuacji odwrotnej oznacza on rynek niedźwiedzia, w którym użyteczność sieci jest niska lub spada w stosunku do zrealizowanej wyceny.

W obecnym przypadku doszło do ponownego przekroczenia progu 3%. Zdaniem ekspertów warto bacznie obserwować ten wskaźnik w nadchodzących tygodniach.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKursy walut NBP. Funt i euro w górę, dolar i frank traci w piątek, 15 października 2021 r.
Następny artykułOnde chce mieć min. 100 MW gotowych na dodatkową aukcję w tym roku
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here