Naga Marketsnapis BTCUSD na tle wykresuOd połowy grudnia 2018 roku obserwujemy wzrost cen Bitcoina. Tak znaczna aprecjacja przyczyniła się także do wzrostu zainteresowania cyfrowym złotem. Od początku 2019 roku dostrzec można było bowiem wzrost liczby aktywnych adresów BTC. Mimo, że nie jest to idealna miara, to często wykorzystuje się ją w celu definiowania popularności najstarszej z kryptowalut.


Oczywistym jest i zaznaczyć trzeba to dość wyraźnie, że ilość adresów BTC nie odzwierciedla rzeczywistej ilości użytkowników sieci. Jeden uczestnik tego rynku może mieć bowiem kilka różnych portfeli. Mimo to, dane te bardzo często wykorzystywane są do (bardziej bądź mniej dokładnego) zobrazowania popularności Bitcoina.

Analizując 7-dniową średnią dostrzec można, że od początku roku ilość aktywnych adresów BTC systematycznie rosła. Wraz z pojawieniem się większej reakcji podażowej w okolicy 14 tys. USD za BTC pod koniec czerwca br. tendencja ta uległa jednak zmianie. Od blisko miesiąca ilość aktywnych adresów systematycznie spada. Obecnie w sieci Bitcoin dostrzec można nieco mniej niż 750 tys. aktywnych adresów dziennie.

Zobacz także: Bitcoin zyska 70 bilionów USD w przeciągu 25 lat. Pokolenie X zasili BTC

Inwestorzy oczekują spadków Bitcoina! Chcą kupić BTC po niższej cenie

Tomasz Rozmus w porannym programie Crypto Flash zwrócił uwagę, że większość osób jak można zauważyć oczekuje niższych cen, chcąc tym samym zająć pozycję na niższych poziomach. Presja sprzedających póki co jest jednak niewystarczająca. Słaba zmienność na BTC może dać więcej altom, na których wzrasta ruch w momencie słabszych sesji Bitcoina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSantander Bank Polska traci 3,4% po wynikach. Strona przychodowa jednak zgodna z prognozami
Następny artykułKurs CD Projekt wkrótce na nowych szczytach? Cena akcji powyżej 220 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here