Naga Markets

Aktywa kryptowalutowe staną się osobną kategorią w brytyjskich formularzach podatkowychMinisterstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało 15 marca dokument sprawozdawczy dotyczący budżetu krajowego na wiosnę 2023 roku. Dokument zapowiada zmianę formularzy self-assessment (zeznań podatkowych) dla aktywów kryptowalutowych.

Kolejne zmiany w Wielkiej Brytanii dotyczące kryptowalut

Wielka Brytania stopniowo rozwija własne kompleksowe ramy kryptowalutowe. W związku z tym Ministerstwo Skarbu wprowadziło osobną kategorię dla aktywów kryptowalutowych w formularzach zeznań podatkowych. Konkretna linia powinna pojawić się w formularzach podatkowych w latach 2024 – 2025.W tabeli przewidywanych wydatków i dochodów budżetu narodowego linia dotycząca aktywów kryptowalutowych pojawia się dopiero od 2025 – 2026 roku. Oznacza to, że Brytyjczycy musieliby zadeklarować je po raz pierwszy w poprzednim roku podatkowym: 2024 – 2025. Ostatni czas nie jest jednak łaskawy dla brytyjskich inwestorów kryptowalutowych. Niedawno giełda Binance poinformowała, że wycofuje swoją działalność z Wielkiej Brytanii.

Obecnie Skarb Państwa nie podał żadnych konkretnych liczb przewidywanych przychodów budżetu z tej kategorii podatkowej – liczby w tabeli stoją na nominalnym poziomie 10 milionów funtów brytyjskich (ok. 12 milionów dolarów).

Zmiany te zostały przyjęte z zadowoleniem przez Chartered Institute of Taxation (CIOT), wiodący profesjonalny podmiot analizujący politykę podatkową poszczególnych państw.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Podkreślenie potrzeby zadeklarowania transakcji aktywami kryptowalutowymi w zeznaniu podatkowym pomoże zwiększyć świadomość obowiązków ludzi w tym zakresie – powiedział Gary Ashford, zastępca prezesa CIOT.

AVA Trade

W dalszej części wypowiedzi Ashford podkreślił potrzebę wprowadzenia dodatkowych środków, aby przeciwdziałać “powszechnej ignorancji w zakresie płatności podatkowych i wymogów sprawozdawczych dotyczących kryptowalut”. Według niego inwestorzy kryptowalutowi o wysokich dochodach z tytułu prawa nie posiadają wystarczającego zrozumienia raportowania podatkowego.

Wcześniej w marcu Financial Conduct Authority (FCA) poinformował Skarb Państwa, że znajduje się już “w połowie dość ambitnego resetu”, ponieważ ustawa o usługach i rynkach finansowych przechodzi przez parlament. Po przejściu, ustawa dałaby FCA nowe uprawnienia regulacyjne nad branżą cyfrowych aktywów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNZD/USD jest dzisiaj liderem zwyżek w zestawieniach dolara z walutami G-10
Następny artykułStopniowe osłabienie dolara wydaje się bardzo prawdopodobne w najbliższym czasie, ocenia ING
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.