Naga MarketsAktywa funduszu ALIOR SFIO przekroczyły miliard złotychAktywa ALIOR Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego, zarządzanego przez Alior TFI przekroczyły ponad 1 mld PLN. Po trudnym drugim kwartale br., w trzecim Alior TFI osiągnął rekordową sprzedaż netto zarządzanych przez siebie funduszy inwestycyjnych na poziomie 287 mln PLN. Spółka na koniec III kw. odnotowała wzrost aktywów r/r o 73 proc.

Kluczowa spółka grupy Alior Bank notuje pozytywne wyniki

Pomimo trudnej sytuacji rynkowej Alior TFI notuje pozytywne wyniki i cieszy się dużym zaufaniem wśród inwestorów. To jedna z kluczowych spółek grupy Alior Bank. Jestem przekonana, że dzięki synergii w ramach współpracy z bankiem oraz elastyczności w dostosowywaniu się do potrzeb klientów i panujących na rynkach finansowych warunków, jesteśmy w stanie kontynuować ten rozwój – mówi Iwona Duda, przewodnicząca rady nadzorczej Alior TFI S.A.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trzecim kwartale 2020 r. sprzedaż netto zarządzanych przez Alior TFI funduszy inwestycyjnych osiągnęła poziom 287 mln zł, a na początku listopada 2020 r. wartość aktywów ALIOR SFIO przekroczyła 1 mld PLN. Alior TFI nie tylko odrobił straty z pierwszej połowy roku, spowodowane pandemią COVID-19, ale w stosunku do stanu z końca 2019 r. spółka zwiększyła aktywa pod zarządzaniem w funduszach otwartych o 26 proc., a od końca III kwartału 2019 r. aż o 73 proc.

Ostatni rok był bardzo wymagający dla funduszy inwestycyjnych. Załamanie na rynkach finansowych spowodowane pandemią, w połączeniu z największą w historii polskiego rynku finansowego falą umorzeń jednostek, odcisnął swoje piętno na całej branży zarządzania aktywami. Dzięki odpowiedniej strategii oraz profesjonalnemu podejściu wypracowaliśmy rekordowy wynik – mówi Dariusz Szwed, prezes zarządu Alior TFI S.A. – Obserwujemy rynek oraz oczekiwania klientów. Do tej pory wielu z nich inwestowało niemal wyłącznie w fundusze dłużne. Jednak przy obecnym poziomie stóp procentowych trend ten może ulec zmianie. Klienci mogą zwracać się w stronę nawet niewielkiego komponentu akcyjnego, który w dłuższej perspektywie powinien poprawić stopę zwrotu. Dlatego w naszej ofercie coraz mocniej stawiamy na fundusze mieszane – dodaje.  

W ostatnich miesiącach Towarzystwo uporządkowało swoją ofertę produktową, dokonując połączenia niektórych subfunduszy wchodzących w skład ALIOR SFIO. W efekcie, na ten moment do dyspozycji klientów jest siedem subfunduszy. Zmiana miała na celu zmniejszenie liczby dostępnych subfunduszy, a także połączenie produktów o podobnej polityce inwestycyjnej. Spółka nie wyklucza uruchomienia w przyszłości nowych produktów, dających ekspozycję na nowe klasy aktywów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here