Naga MarketsRzucając okiem na wykres cen ropy można odnieść wrażenie, że ujemne wyceny kontraktów czy groźby zamknięcia produkcji to zamierzchłe czasy. Wbrew pozorom, od tych mrocznych dni minęło zaledwie kilka tygodni, a najwięksi produceni czarnego złota nadal nie mogą spać spokojnie. Aby uporządkować wiedzę na temat obecnej sytuacji, omówić efekty działań i plany największych graczy na rynku ropy partner Comparic.pl – Purple Trading organizuje webinar.

Weryfikacja planów OPEC+

Zwołane na początku czerwca spotkanie grupy OPEC+ zakończyło się rozszerzeniem obowiązujących w maju i czerwu limitów produkcji o kolejne dwa miesiące. Największym wyzwaniem, przed którym stanął OPEC+ jest sposób wyegzekwowania od wszystkich uczestników spełnienia ustalonych limitów.

Zgodność producentów OPEC i non OPEC z ustalonymi limitami. Źródło: S&P Global Platts.

Jak wynika z dostępnych badań, największy problem ze spełnieniem ustalonych celów mają Irak, Nigeria, Angola i Kazachastan. W przypadku Iraku, nadwyżka wynosiła w maju aż 600 tysięcy baryłek. Decydenci kartelu zobowiązali się, aby w ramach Ministerialnej Komisji Monitorującej OPEC+ nadzorować i dopilnować, aby wszystkie kraje dostosowały się do ustaleń grupy. Jakie będą tego efekty? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w trakcie najbliższego webinaru.

Spotkanie będzie również dotyczyć:

  • omówienie wewnętrznego konfliktu wśród gigantów naftowych w Rosji,
  • dlaczego amerykańscy nafciarze mogą wywołać drugą falę spadków,
  • co jest powodem braku dyscypliny w kartelu.

Webinar odbędzie się już w środę, 1 lipca o 19:00. Zapisz się klikając w poniższy przycisk:

ZAPISZ SIĘ NA WEBINARConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here