Naga Markets

Arbitrum będące rozwiązaniem L2 stworzonym dla Ethereum przejdzie 31 sierpnia br. istotną aktualizację pod nazwą Nitro. Dzięki niej sieć ta zwiększy przepustowość transakcji, obniży opłaty pobierane przy transferze ETH oraz uprości komunikację między swoim blockchainem a blockchainem drugiej co do wielkości kryptowaluty.

  • Rozwiązanie L2 dla Ethereum czeka na ważną aktualizację, w wyniku której dojdzie do zwiększenia przepustowości transakcji, obniżenia opłat oraz uproszczenia komunikacji między sieciami
  • Arbitrum potwierdził datę nowego wdrożenia, podkreślając, że wejdzie ono w życie 31 sierpnia br. o godzinie 10:30 czasu wschodniego
  • CryptoVerse Expo już 9 września 2022 r. Dołącz do największego wydarzenia kryptowalutowego i Web3 w Polsce!

Rozwiązanie typu L2 dla Ethereum obniży swoje opłaty transakcyjne

Protokoły warstwy drugiej to narzędzia pozwalające użytkownikom danej wirtualnej waluty na tańsze transfery środków poza siecią główną. Dla Ethereum dotychczas utworzono wiele takich rozwiązań. Wśród nich znajduje się Arbitrum.Wyżej wspomniana sieć to rozwiązanie typu L2 dla ETH wykorzystujące technologię Optimistic Rollup do łączenia dużych partii transakcji poza łańcuchem głównym z inteligentnymi kontraktami oraz zdecentralizowanymi aplikacjami przed przesłaniem ich do sieci Ethereum. 

Wczoraj pojawiła się oficjalna data aktualizacji Nitro dla Arbitrum. Nastąpi ona jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie 31 sierpnia br. o godzinie 10:30 czasu wschodniego. W jej ramach dojdzie do zwiększenia przepustowości transakcji, obniżenia opłat, a także uproszczenia komunikacji między sieciami. Twórcy tego protokołu poinformowali o tym, iż w tym czasie należy spodziewać się przestoju. 

Według Offchain Labs budującej pakiet rozwiązań skalujących dla Ethereum Nitro będzie reprezentować w pełni zintegrowany i kompletny system rollupów warstwy 2 opierający się na Arbitrum One z nowymi ulepszeniami.

Firma ta zaktualizowała swój komponent Arbitrum Operating System (ArbOS). Jego nowa wersja usprawni komunikację między blockchainami Arbitrum i Ethereum, jak również grupowanie transakcji oraz kompresję danych. To z kolei zminimalizuje koszty w sieci głównej ETH. 


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

W kwietniu br. Offchain Labs twierdził, że Nitro będzie jedną z najbardziej zaawansowanych aktualizacji dla rozwiązania skalującego Ethereum. Choć obecne transakcje w Arbitrum są o 90-95% tańsze, niż w sieci drugiej co do wielkości kryptowaluty, nowe wdrożenie jeszcze bardziej obniży te koszty. Jeżeli chodzi o średnią dzienną opłatę transakcyjną ponoszoną w sieci ETH, wczoraj utrzymywała się ona na poziomie 2,55 dol. Jej rekordowy poziom wyniósł natomiast w maju br. blisko 200 dol., według BitInfoCharts.

Z danych pochodzących od platformy l2fees.info wynika, że Arbitrum One zajmuje 6 pozycję wśród protokołów L2 dla Ethereum, jeżeli chodzi o niskie opłaty transakcyjne. W jego przypadku przeniesienie ETH kosztuje około 0,12 dol. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułKurs USD/JPY może sięgnąć 140, według UBS. “To będzie szczyt”
Następny artykułEUR/USD pozostaje w szerokim przedziale 0,9900-1,0070
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here