Naga Markets
Aktualizacja Ethereum Shanghai odbędzie się już 12 kwietnia. Cena ETH rośnie!
Freepik

Długo wyczekiwana aktualizacja Ethereum o nazwie Shanghai będzie miała miejsce już 12 kwietnia 2023 r. Według deweloperów sieci będzie to najlepszy czas na wdrożenie ważnych zmian, które nie tylko poprawią bezpieczeństwo i skalowalność, a także zapewnią nowe funkcje oraz możliwość wycofania stake’owanych ETH z zablokowanej puli w sieci Beacon Chain. Rynek przyjął wiadomość z entuzjazmem, a cena wraca powyżej 1700 dol., na jakim etapie są przygotowania?

  • Cena Ethereum wzrosła w ciągu ostatnich 7 dni aż o 20%
  • Kryzys bankowy nie zaszkodził kryptowalutom, dlatego deweloperzy sieci postanowili przeprowadzić aktualizację Shanghai już 12 kwietnia 
  • Społeczność z entuzjazmem oczekuje na zmiany, licząc, że są one niezbędne do dalszego rozwoju sieci 
  • Partnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank, oferujący dostęp do ponad 60 000 produktów inwestycyjnych

Ethereum korzysta z poprawy nastrojów. Aktualizacja zaakceptowana przez społeczność

Zapowiedziana na marzec kluczowa aktualizacja sieci Ethereum została przesunięta na późniejszy termin, jednak dopiero dziś poznaliśmy nową oficjalną datę wydarzenia.Według najnowszego oświadczenia fundacji Ethereum hard fork o nazwie Shanghai zostanie oficjalnie uruchomiony już 12 kwietnia 2023 r., umożliwiając inwestorom wycofanie stake’owanych Etherów (ETH) z zablokowanej puli w sieci Beacon Chain.

Według twórców jest to zdecydowanie lepszy czas na wprowadzanie zmian, gdyż w ostatnich dniach sentyment na rynku kryptowalut uległ znacznemu polepszeniu, a ceny największych kryptowalut poszybowały w górę.

Notowania ETH/USD Źródło TradingView
Notowania ETH/USD Źródło TradingView

Tylko w ciągu ostatnich 7 dni cena ETH wzrosła o przeszło 20%, odzyskując poziom 1700 dolarów. Aktualnie notowania mierzą się z horyzontalnym oporem na poziomie 1715 dolarów, który przez większość lutego blokował zapędy kupujących.

Nie zmienia to jednak faktu, że szeroki rynek kryptowalut radzi sobie świetnie, po tym, jak kryzys bankowy został chwilowo zażegnany, a inwestorzy uwierzyli w zbliżający się pivot Fedu.

Zobacz również: Stakerzy Ethereum mogą czekać miesiąc na wycofanie upłynnionych ETH, zaznacza Coinbase

Mimo obaw związanych z wypłatą stakowanych ETH rynek z entuzjazmem oczekuje zbliżającej się aktualizacji, wierząc, że sektor kryptowalut przeszedł już przez najgorsze.

AVA Trade

Shanghai przybliży nadejście Ethereum 2.0

Shanghai to bardzo długo wyczekiwana aktualizacja, która ma przynieść znaczące ulepszenia w sieci, w tym zwiększoną skalowalność, poprawione bezpieczeństwo i lepsze wsparcie dla inteligentnych kontraktów oraz zdecentralizowanych aplikacji.

Aktualizacja wprowadzi również kilka nowych funkcji i ulepszeń, które mają na celu poprawę ogólnego doświadczenia użytkownika i uczynienie Ethereum bardziej dostępnym i przyjaznym zarówno dla odbiorcy, jak i środowiska.


SAXOPartnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank - w pełni regulowany duński bank inwestycyjny, oferujący ponad 60 000 produktów inwestycyjnych. Skorzystaj z bezpłatnych subkont walutowych, ochrony środków do 100 000 EUR, geograficznej dywersyfikacji swoich aktywów i polskiego wsparcia klienta. Odkryj platformy dostosowane do potrzeb inwestorów i traderów.

Załóż rachunek już teraz!

Advertisement

Aktualizacja Shanghai jest jedną z wielu nowości zapowiedzianych w ramach Ethereum 2.0, czyli transformacji sieci zapoczątkowaną przez The Merge we wrześniu 2022 r.

Ethereum 2.0 ma stać się siecią przyszłości, której fundamenty będzie stanowić skalowalność, bezpieczeństwo i wydajność energetyczna.

Może cię zaciekawić: Bitcoin zyskał 20% w kilka dni. Jakie są przyczyny i konsekwencje wzrostu BTC?

Aktualizacja Shanghai jest niezbędnym krokiem na drodze do aktualizacji Serenity, która zakończy przejście na Eth 2.0. Oczekuje się, że Serenity przyniesie jeszcze więcej znaczących ulepszeń i usprawnień w sieci, w tym zdolność do obsługi milionów transakcji na sekundę, większe wsparcie dla transakcji prywatnych oraz niższe koszty transakcyjne.

Podczas gdy Shanghai odbierany jest przez społeczność z niepokojem, tak Serenity ma zrewolucjonizować ETH oraz jego rolę w przyszłości zdecentralizowanych finansów (DeFi), ekosystemu NFT oraz innych aplikacji i usług opartych na blockchainie.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułAkcje Huuuge pikują o ponad 7% na otwarciu. Powodem zmiana terminu skupu akcji własnych?
Następny artykułCeny ropy naftowej odbijają. To już koniec kryzysu bankowego?
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here