Naga Markets

Aktualizacja Ethereum „Shanghai” nie uwolni stakowanych tokenów ETH!Deweloper sieci Ethereum Micah Zoltu potwierdził w rozmowie z portalem CryptoSlate, że nadchodząca aktualizacja blockchaina o nazwie Shanghai nie umożliwi wycofania stakowanych tokenów ETH.

  • Strona internetowa Ethereum błędnie stwierdza, że funkcja wycofania ze stakingu zostanie włączona w aktualizacji Shanghai, pozostawiając deponentów w zawieszeniu.
  • Protokół stakingowy został uruchomiony w grudniu 2020 roku i od tego czasu zdeponowano w nim 13,4 mln ETH wartych niemal 21 mld dol.
  • Jak twierdzi jednak jeden z deweloperów ETH, najnowszy upgrade będzie skupiał się w głównej mierze na ograniczeniu opłat transakcyjnych w blockchainie
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż rachunek!

Kontrakt stakingowy Ethereum nie zostanie odblokowany po kolejnej aktualizacji sieci

Obecnie ETH można jedynie zdeponować w kontrakcie stakingowym, nie można ich jednak z niego wycofać w celu realizacji zysków. Jak twierdzili do tej pory twórcy Ethereum, funkcjonalność wycofania zostałaby włączona po aktualizacji Shanghai. Jednak jak się okazało, dotychczasowe założenia zmieniły się, a „uwolnienie’ zablokowanych etherów musi zostać przesunięte.Od momentu gdy Proof-of-Stake (PoS) Beacon Chain został uruchomiony w grudniu 2020 roku, łącznie 13,4 mln ETH zostało zablokowanych na łańcuchu. Przy dzisiejszej cenie jest to 20,9 miliarda dolarów. Jednak po potwierdzeniu, że Shanghai prawdopodobnie nie umożliwi wypłat, deponenci pozostali bez środków. A spora część osób blokowała środki przed The Merge, licząc na atrakcyjne zwroty z inwestycji.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zamieszanie wokół aktualizacji Ethereum Shanghai

Po zakończeniu The Merge, uwaga inwestorów i deweloperów zwraca się w następnej znaczącej aktualizacji Ethereum.

Według strony internetowej Ethereum, Shanghai był początkowo przewidziany do ostatecznego wydania za sześć do dwunastu miesięcy. Jednak jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, szacunki te zostały po cichu wycofane i obecnie nie podaje się żadnego terminu.

Niemniej jednak, aktualizacja Shanghai skupi się na zmniejszeniu opłat za gaz. Na podstawie trwających dyskusji deweloperów, nie ma jeszcze ostatecznego planu, jak osiągnąć ten cel.

Ale niektóre z oferowanych pomysłów obejmują uczynienie interakcji blok-sieć bardziej wydajną, czy też wdrożenie proto-danksharding, który odnosi się do technologii „scalania” wielu transakcji i przyspieszenia czasu potwierdzenia przy jednoczesnym obniżeniu opłat.

Pomimo niepewności, jak najlepiej podejść do zmniejszenia opłat za gaz, wśród celów dla kolejnej aktualizacji znajdowało się również włączenie wypłat za pomocą stakingu. Jak się jednak okazuje, mapa drogowa rozwoju sieci, została ponownie zmieniona.

Nie ma jeszcze uzgodnionej daty wypłat

Zoltu powiedział CryptoSlate, że obecnie nie ma uzgodnionego terminu aktywacji wypłat.

– Wiele osób strzela liczyło na aktualizację Shanghai, ale czołowi deweloperze nie omówili jeszcze tego, co faktycznie zostanie uwzględnione – mówił.

Specjalista ds. protokołów w Coinbase, Viktor Bunin, wmieszał się w dyskusję, mówiąc, że posiadacze ETH zaakceptowali “sporo ryzyka”, stawiając swoje tokeny na protokół bez ostatecznej daty ich zwrotu.

Wezwał deweloperów do umożliwienia wypłat w aktualizacji Shanghai lub do zmierzania się z utratą dobrej woli społeczności.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułEmitent stablecoina USDT – Tether – musi pokazać dowody na jego pokrycie w sądzie
Następny artykułCoinbase dodało wsparcie dla 3 altcoinów sieci Ethereum (ETH): INJ, PUNDIX oraz XMON
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here