Naga MarketsAktualizacja Ethereum 2.0 Altair Beacon Chain przebiega pomyślnie27 października deweloper sieci Ethereum 2.0 Preston Vanloon poinformował, że aktualizacja Altair została “pomyślnie aktywowana”. Altair jest pierwszą aktualizacją Beacon Chain od czasu jego uruchomienia w grudniu 2020 r. i prawdopodobnie ostatnią przed połączeniem z główną siecią Ethereum i zmianą z proof-of-work na proof-of-stake.

  • Sieć Ethereum po latach działania w oparciu o dowód pracy (PoW) ma przejść na dowód stawki (PoS), który eliminuje z rynku górników
  • Ta modyfikacja ma pomóc między innymi ograniczyć wysokie opłaty transakcyjne w sieci ETH
  • Aktualizacja wprowadza obsługę lekkiego klienta do konsensusu rdzenia, oczyszcza księgowanie bodźców stanu beacon, naprawia niektóre problemy z zachętami walidatorów i zwiększa paramenty karne (kary dla walidatorów offline) zgodnie z EIP-2982.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Aktualizacja Ethereum 2.0 Altair Beacon Chain wdrożona z sukcesem

Paul Hauner, jeden z głównych programistów kodu Altair w Lighthouse, implementacji Ethereum 2.0., powiedział w rozmowie z Cointelegraph:– Altair wprowadził dwie podstawowe zmiany. Po pierwsze, dodał wsparcie dla lekkich klientów, które są węzłami o niskiej zasobności, które śledzą łańcuch z mniejszą liczbą funkcji i nieco słabszymi założeniami bezpieczeństwa. Pomyśl o lekkim węźle na telefonie lub w przeglądarce.

Po drugie, zwiększono kary za bycie offline i za slashing. Kary te były ustawione na niskim poziomie już od począty, aby nie karać użytkowników, którzy dopiero uczą się zasad. Fuzja zwiększy te kary jeszcze bardziej. Poza tymi dwiema podstawowymi zmianami, wprowadzono garść usprawnień technicznych.

Aktualizacja Altair była hard forkiem co oznacza, że każdy z około 250 000 walidatorów, którzy nie dokonali aktualizacji, jest teraz offline i będzie widział, jak jego stawka ETH powoli maleje w tempie około 10% rocznie.

Aby być kompatybilnym z aktualizacją Altair, operatorzy węzłów Beacon musieli zaktualizować swojego klienta, co zajęło około 10 minut.

Chociaż udział spadł do 93,3% podczas pierwszej epoki po aktualizacji, szybko wzrósł do około 95% i od tego czasu dobił do około 98,7%.

– Wygląda na to, że praktycznie wszyscy walidatorzy są już online i działają w systemie Altair. Trudno to stwierdzić na tych systemach chroniących prywatność, ale powiedziałbym, że mamy nie więcej niż 1-2% pozostających offline – powiedział Hauner.

Według danych Beacon Chain, sieć wspiera 247 400 aktywnych walidatorów, a 3000 pozostaje nieaktywnych.

Twórca Ethereum 2.0 Jeff Coleman napisał na Twitterze: “Jeśli tego nie naprawią, przekroczą próg i

Deweloperzy Ethereum odetchną z ulgą, ponieważ udana aktualizacja oznacza, że wszystko zmierza w kierunku całkowitego “wyłączenia Proof of Work na zawsze” co ma nastąpić do lutego 2022 roku.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here