Naga MarketsAkonWspółzałożyciel firmy Akoin wyjaśnia, jak będzie działać futurystyczne miasto muzyka Akona. Przypomnijmy, że Akon City to 2000 akrów w Senegalu. W gospodarce miasta ważną rolę odegrają tokeny. Cała inwestycja ma kosztować ponoć gigantyczną kwotę aż 6 miliardów dolarów.

  • Muzyk Akon planuje założyć własne miasto.
  • O projekcie wiemy coraz więcej.

Akon City

W oficjalnym dokumencie dotyczącym projektu Akoin, opublikowanym w marcu, zapisano, że ważnym elementem całości będzie token o tej samej nazwie.

Samo futurystyczne miasto nie jest mrzonką, ponieważ pomysłodawcy podpisali już kontrakt na jego budowę o wartości 6 miliardów dolarów z amerykańską firmą inżynieryjną KE International. Jak na razie zebrano już 4 miliardy dolarów na sfinansowanie dwóch pierwszych faz budowy. Faza pierwsza rozpocznie się na początku przyszłego roku i zostanie zakończona do 2023 roku, a cały projekt zostanie ukończony w ciągu dziesięciu lat.

Token Aikon

Cointelegraph rozmawiał ze współzałożycielem Akoin Jonem Karasem, aby dowiedzieć się, po co miastu token. Ten powiedział, że po ukończeniu Akon City w 2030 r. miasto będzie oferować mieszkańcom praktyczne narzędzia do wykorzystywania kryptowalut w życiu codziennym.

– Chcemy współpracować z rządem, aby pomóc mu w wykorzystywaniu technologii blockchain do wszelkiego rodzaju rzeczy, które są typową infrastrukturą miejską, jeśli chodzi o podatki i cła importowe oraz sprawy związane z handlem – powiedział Karas.

Do tego chodzi system dot. logistyki.

Możesz wsiadać oraz wysiadać z tramwaju i płacić kartą kryptowalutową za pomocą nieskończenie małego kawałka bitcoina [lub altcoina] – dodał. – Jest wiele rodzajów aplikacji typu blockchain, które po prostu uczynią [miasto] bardziej futurystycznym – powiedział.

Dodał, że wszystko to, ma w założeniu pomóc Afryce. Firma ma koncentrować się na zapewnieniu „dostępu do narzędzi i usług, zespołów i edukacji, aby pomóc poprawić jakość życia nie tylko w Afryce, ale ogólnie we wszystkich gospodarkach wschodzących”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here