Naga Markets

Akcjonariusze Ryvu upoważnili zarząd do emisji do 8,47 mln akcjiWarszawa, 19.09.2022 (ISBnews) – Akcjonariusze Ryvu Therapeutics upoważnili zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego poprzez emisję do 8 465 615 akcji z wyłączeniem prawa poboru, wynika z uchwał walnego. Upoważnienie wygasa z końcem 2024 r.

“Podstawowym celem wprowadzenia kapitału docelowego jest zapewnienie spółce elastycznego instrumentu umożliwiającego stosunkowo szybkie i sprawne uzyskanie finansowania w drodze emisji nowych akcji. Kapitał docelowy pozwoli spółce na szybsze aniżeli przy zwykłym trybie emitowanie i oferowanie akcji. Umożliwi to sprawne reagowanie na finansowe potrzeby spółki, a w szczególności te związane z badaniami prowadzonymi przez spółkę, oraz pozwoli na dokapitalizowanie spółki w dogodnym momencie, uwzględniającym perspektywy biznesowe spółki, aktualną cenę rynkową i popyt na akcje spółki, jak również sytuację na rynkach finansowych, a w szczególności sytuację w branży biotechnologicznej. Upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego pozwoli dostosować wielkość emisji do finansowych potrzeb spółki w danym momencie” – czytamy w uzasadnieniu.Upoważnienie zarządu do pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy w całości lub w części, za zgodą rady nadzorczej, prawa poboru nowych akcji, pozwoli na skrócenie procedury emisji i umożliwi tym samym szybsze dokapitalizowanie, dodano.

W sierpniu spółka informowała, że ocenia, że będzie potrzebować środków z pierwszej transzy emisji akcji pod koniec I kw. 2023 r. Spółka “bardzo wysoko” oceniała prawdopodobieństwo zrealizowania podwyższenia kapitału docelowego o max. 8,47 mln akcji (co rozwodniłoby jej kapitał o max. 31,5%).

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita). Jest polską firmą biotechnologiczną rozwijającą innowacyjne małocząsteczkowe związki o potencjale terapeutycznym w onkologii. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułKurs GBP/USD – po ruchu powrotnym?
Następny artykułOferta Budimeksu za 366,1 mln zł netto wybrana na przebudowę fragmentu linii kolej. nr 104
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here