Naga MarketsAkcjonariusze PKO BP nie głosowali dziś uchwały ws. skupu akcji własnychAkcjonariusze PKO Banku Polskiego zdecydowali podczas dzisiejszego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, że nie będą głosować punktu obrad dotyczącego przyjęcia programu skupu akcji własnych.

Triggo

PKO BP: akcjonariusze nie będą głosować punktu obrad dotyczącego przyjęcia programu skupu akcji własnych

Wcześniej wiceprezes PKO BP Rafał Kozłowski zaproponował, by nie rozpatrywać dziś tego punktu porządku obrad.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Bank zainicjował konsultacje z Komisją Nadzoru Finansowego w kwestii skupu akcji własnych. Komisja poinformował nas, że konsultacje te nie będą możliwe w I półroczu 2021 roku. W związku z tym, to wydłuża nam czas na podjęcie ewentualnej decyzji o programie skupu akcji własnych przez akcjonariuszy. Przed nami bowiem, jeszcze w tym kwartale zwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy, więc będzie czas, by się tymi sprawami zająć” – powiedział Kozłowski podczas NWZ.

Według projektów uchwał na dzisiejsze walne zgromadzenie, akcjonariusze mieli zdecydować o upoważnieniu zarządu do nabywania do 10% akcji własnych w celu umorzenia za maksymalną kwotę 4,5 mld zł.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here