Naga MarketsAkcjonariusze PHN zdecydują 29 czerwca o 0,35 zł dywidendy na akcjęZarząd Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) zarekomendował walnemu zgromadzeniu, zwołanemu na 29 czerwca br., by przenieść z kapitału zapasowego 9,89 mln zł w celu powiększenia zysku netto za 2020 r. (wynoszącego 8,03 mln zł) i przeznaczenie na wypłatę dywidendy łącznie 17,92 mln zł (0,35 zł na akcję), podała spółka.

“Zarząd, wnioskując o przeznaczeniu kwoty z kapitału zapasowego utworzonego z zysku lat ubiegłych na powiększenie zysku za 2020 r. kierował się poziomem wypłaconych dywidend w latach poprzednich, a także zadeklarowanym w strategii spółki zamiarem dzielenia się z akcjonariuszami wzrostem wartości spółki w formie wypłaty dywidendy. Jednocześnie zarząd wziął pod uwagę obecną sytuację finansową i planowane przepływy pieniężne grupy kapitałowej Polski Holding Nieruchomości S.A., z uwzględnieniem w szczególności przewidywanych planów inwestycyjnych oraz możliwości pozyskania finansowania na ich realizację” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd proponuje, aby dzień ustalenia prawa do dywidendy został wyznaczony na dzień 17 sierpnia 2021 r., natomiast dzień wypłaty dywidendy na dzień 31 sierpnia 2021 r.

PHN odnotował 45,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 67,6 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 8 mln zł wobec 49,9 mln zł zysku rok wcześniej.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dax | newconnect notowania | oncoarendi akcje | notowania cdprojekt | ciech notowania | akcje mbank | konto forex |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here