Naga Markets

Akcjonariusze PBKM zdecydowali o wycofaniu akcji z GPWWarszawa, 20.01.2022 (ISBnews) – Akcjonariusze Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) podjęli uchwałę w sprawie wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, podała spółka.

“Postanawia się wycofać z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie 9 338 627 akcji zwykłych na okaziciela spółki, dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW […], które reprezentują łącznie 100% kapitału zakładowego spółki oraz uprawniają do100% głosów na walnym zgromadzeniu spółki” – czytamy w podjętej uchwale nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.Wycofanie akcji z obrotu na rynku nastąpi w terminie, który zostanie określony w zezwoleniu Komisji Nadzoru Finansowego.

W grudniu zarząd GPW zdecydował o zawieszeniu obrotu na głównym rynku akcjami PBKM od 21 grudnia w związku z ogłoszeniem przymusowego wykupu akcji spółki.

Wcześniej Vita 34 AG i AOC Health GmbH ogłosiły przymusowy wykup 188 354 akcji PBKM reprezentujących ok. 2,02% kapitału i tyleż głosów na walnym zgromadzeniu, po 104,41 zł za akcję. Dzień przymusowego wykupu został ustalony na 27 grudnia 2021 r.

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania budimex | alior cena akcji | jsw akcje opinie | allegro gpw | kęty akcje kupno | dax prognoza | orlen akcje rekomendacje |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here