Naga MarketsAkcjonariusze ML System zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, zwołanym na 24 lipca br., o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji nie więcej niż 1,5 mln nowych akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w całości, wynika z projektów uchwał.

ML System planuje decydować o emisji akcji

Obecnie kapitał spółki dzieli się na 5,65 mln akcji.

“Podwyższa się kapitał zakładowy spółki o kwotę nie niższą niż 1 zł i nie wyższą niż 1 500 000 zł, to jest do kwoty nie niższej niż 5 650 001 zł i nie wyższej niż 7 150 000 zł, poprzez emisję nie mniej niż 1 i nie więcej niż 1 500 000 akcji zwykłych, na okaziciela serii E, o wartości nominalnej 1 zł każda” – czytamy w projekcie uchwały.

Podano również, że w interesie spółki pozbawia się dotychczasowych akcjonariuszy spółki w całości prawa poboru akcji serii E.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Emisja akcji serii E jest celowa z uwagi na potrzeby inwestycyjne spółki związane z rozwojem potencjału spółki w ramach innowacyjnej technologii Active Glass” – czytamy dalej.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 93,38 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here