Naga MarketsWiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical

Łącznie 36 mln zł wypłaci Mercator Medical w ramach dywidendy i skupu akcji własnych. Zdecydowali o tym dzisiaj w stosownych uchwałach akcjonariusze podczas Walnego Zgromadzenia.

Mercator Medical planuje wpłacić dywidendy oraz przeprowadzić skup akcji własnych

Dzień dywidendy został ustalony na 19 czerwca, a wypłata 50 gr na akcję (łącznie 5,3 mln zł) nastąpi 26 czerwca. Z kolei na skup akcji własnych spółka przeznaczy 30,7 mln zł, a ustalone widełki cenowe to 1-54 zł za walor.

Te artykuły również Cię zainteresują
Naszą intencją jest dzielenie się sukcesem z akcjonariuszami. Mając na uwadze ograniczenia w wypłacie dywidendy za rok 2019, postanowiliśmy wykorzystać możliwości skupu akcji własnych. Zamierzamy przeprowadzić go możliwie szybko z pełną przejrzystością procesu i równością wszystkich akcjonariuszy, którzy zdecydują się na sprzedaż akcji – podkreśla dr Wiesław Żyznowski, Prezes Zarządu Mercator Medical S.A.

Przejrzystość działania spółki widoczna była również na etapie przygotowywania propozycji transferu gotówki do akcjonariuszy. Pełne projekty uchwał wraz z propozycjami liczbowymi były znane przed Walnym Zgromadzeniem, a samo wydarzenie – odbywające się w Krakowie – było transmitowane na żywo.

Warto zauważyć, że Mercator Medical dzieli się sukcesem także z potrzebującymi, wspierając m.in. narodową walkę z COVID-19 środkami ochrony osobistej. Łącznie od marca przekazanych zostało już 50 tys. maseczek i blisko 700 tys. rękawic diagnostycznych dla Komendy Głównej Policji, szpitali w Krakowie, Bielsku-Białej, Szczecinie i Poznaniu, Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa, domów pomocy społecznej w powiecie krakowskim, Fundacji Sióstr św. Dominika, Agencji Rezerw Materiałowych, Ministerstwa Zdrowia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here