Naga Markets

Akcjonariusze Medinice S.A. powołali nowego członka Rady NadzorczejSpółka notowana na głównym parkiecie GPW – Medinice S.A., rozwijająca małoinwazyjne technologie medyczne w obszarze kardiochirurgii i kardiologii – poinformowała o powołaniu Marcina Gołębickiego na nowego członka Rady Nadzorczej. W przeszłości pełnił funkcję prezesa oraz członka Rady Nadzorczej spółki Medicalgorithmics S.A.

Medinice S.A. z nowym członkiem Rady Nadzorczej

Wcześniej swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, zajmując stanowiska kierownicze w największych spółkach medycznych m.in. w: Johnson & Johnson, Boston Scientific, St. Jude Medical (SJM) oraz Abbott Philips.30 listopada 2021 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Medinice S.A. powołało Marcina Gołębickiego na nowego członka Rady Nadzorczej. Marcin Gołębicki posiada bogate doświadczenie w branży medycznej, w szczególności w dziedzinie związanej z ochroną zdrowia oraz sektorem MedTech.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, piastując najwyższe stanowiska kierownicze w największych spółkach medycznych m.in.: Johnson & Johnson, Boston Scientific, St. Jude Medical (SJM) oraz Abbott Philips, w których odpowiadał za krótko i długoterminową politykę i strategię spółek oraz inwestycje w sektorze MedTech, w głównej mierze z obszaru kardiologicznego. Pełnił również funkcję prezesa oraz członka Rady Nadzorczej spółki Medicalgorithmics S.A.

W przeszłości aktywnie angażował się w innowacyjne projekty, które zmieniały sektor medyczny na świecie, a od 2012 roku jest europejskim członkiem Young Presidents’ Organization (YPO) wspierającym rozwój menadżerów i liderów przyszłości.

Aktualnie w skład Rady Nadzorczej Medinice S.A. wchodzą: Joanna Bogdańska (Przewodnicząca RN), Tadeusz Wesołowski (Wiceprzewodniczący RN), Bogdan Szymanowski, Wojciech Wróblewski oraz Agnieszka Rosińska.

Miło nam poinformować o powołaniu Pana Marcina Gołębickiego na nowego członka Rady Nadzorczej Medinice S.A. Niezmiernie cieszy nas fakt, że osoba z tak z bogatym doświadczeniem, zajmująca wysokie stanowiska kierownicze w największych spółkach branży MedTech zarówno na rynku europejskim jak i światowym zasili nasze szeregi. Posiadane przez niego kompetencje i relacje nie tylko z obszaru biznesowego, ale i medycznego – w szczególności z sektora kardiologii i kardiochirurgii, co idealnie wpisuje się w działalność Medinice – będą dla nas ogromnym wsparciem podczas prowadzonych rozmów dotyczących komercjalizacji naszych kluczowych projektów z największymi graczami na rynku MedTech – mówi Sanjeev Choudhary, Prezes Medinice.

Od lat śledzę poczynania Medinice na rynku MedTech i z dużym entuzjazmem przyjąłem fakt powołania mnie na członka Rady Nadzorczej. Spółka posiada wiele innowacyjnych projektów, będących w zaawansowanym stopniu rozwoju, dlatego aktualnie jej potencjał jest bardzo duży, a w perspektywie czasu – będzie jeszcze większy. W mojej opinii jest to odpowiedni czas na rozpoczęcie rozmów z potencjalnymi nabywcami ww. technologii. Dlatego też jednym z głównych celów, jaki przed sobą stawiam, jest wsparcie spółki w tym aspekcie. Mam nadzieję, że dzięki mojemu długoletniemu doświadczeniu i wypracowanych relacjach w środowisku biznesowym, jak i medycznym, pomogę Medinice w osiągnięciu sukcesu i komercjalizacji ich projektów, co z kolei w znaczący sposób wpłynie na przyszłe wyniki finansowe spółki – podkreśla Marcin Gołębicki, nowy członek Rady Nadzorczej Medinice S.A.

AVA Trade

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gbp online | kurs dolara złoty | kurs dolara notowania | kurs akcji intercars | waluty online | akcje giełdowe | celon pharma akcje opinie |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykuł13 spółki najniżej od 12 miesięcy we wtorek. Wig20 w końcu mocno zyskuje. Mercator Medical -12%!
Następny artykułMercator Medical był wczoraj jedną z najsłabszych spółek w indeksie WIG20
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here