Naga Marketsmbank kurs GPW, logo mBankuZarząd mBanku rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku wypracowanego w 2020 roku, podał bank. Akcjonariusze banku zdecydują o podziale zysku podczas walnego zgromadzenia, zaplanowanego na 24 marca, podał także bank w odrębnym komunikacie.

InvestCuffs

“Zarząd spółki mBank S.A. (…)  podjął uchwałę o przedłożeniu do rozpatrzenia przez zwyczajne walne zgromadzenie wniosku dotyczącego podziału zysku netto uzyskanego w 2020 roku oraz niepodzielonego zysku z lat ubiegłych w następujący sposób:

Te artykuły również Cię zainteresują
1. Uzyskany w 2020 roku zysk netto mBanku S.A. w kwocie 93 047 443,23 złotych pozostawia się niepodzielonym.

2. Walne zgromadzenie mBanku S.A. postanawia nie dokonywać podziału niepodzielonego zysku z lat ubiegłych w kwocie 2 005 433 425,78 złotych” – czytamy w komunikacie.

Rekomendacja dotycząca przeznaczenia zysku nie przewiduje wypłaty dywidendy, podano także .

mBank poinformował, że uchwała rady nadzorczej ws. podziału zysku za ub. rok jest zgodna z wnioskiem przedłożonym przez zarząd.

“Zwyczajne walne zgromadzenie zostaje zwołane na dzień 24 marca 2021 r., godz. 15:00” – podano w osobnym komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto mBanku w  2020 r. wyniósł 93,05 mln zł wobec 980,98 mln zł zysku rok wcześniej.

W połowie stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła mBankowi wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 roku, w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie – bez konsultacji z nadzorem – działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym wykupów akcji własnych.

W marcu ub. roku akcjonariusze mBanku zdecydowali na zwyczajnym walnym zgromadzeniu o niewypłacaniu dywidendy za 2019 rok.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here