Naga MarketsAkcjonariusze LPP zdecydowali o przeznaczeniu zysku netto spółki za 2019 rok na kapitał zapasowy, wynika z uchwał podjętych na zwyczajnym walnym zgromadzeniu.

LPP ostatecznie nie planuje wypłacać dywidendy

“Zwyczajne walne zgromadzenie LPP SA na podstawie art. 395 § 2 pkt 2 Kodeksu spółek handlowych i § 33 ust. 1 pkt 3 Statutu LPP postanawia wyłączyć w całości od podziału zysk netto za rok obrotowy od 1 stycznia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. w kwocie 421 697 363,11 zł i przenieść go na kapitał zapasowy” – czytamy w podjętej uchwale.

W ubiegłym roku akcjonariusze LPP zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 110,07 mln zł z zysku za 2018 r., co oznaczało wypłatę w wysokości 60 zł na akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Inwestorzy z pewnością nie będą mieli o to pretensji. Zrozumiałe w obecnej sytuacji. I tak plus dla nich za to, że od tylu lat co roku wypłacali dywidendę. Niestety nie jest to norma u wielu spółek.

  2. W LPP inwestuje się raczej nie dla dywidendy, tylko potencjału i możliwości rozwoju oraz tego jak spółka jest zarządzana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here