Naga MarketsAkcjonariusze JR Holding ASI zdecydowali o przejściu na rynek główny GPW z NCWarszawa, 12.10.2021 (ISBnews) – Akcjonariusze JR Holding ASI zdecydowali o zmianie rynku notowań akcji na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) z rynku NewConnect, wynika z podjętych uchwał. Prezes January Ciszewski wskazał, że realizacja planu pozwoli spółce na otwarcie się na nowe grupy inwestorów.

„Niniejszym postanawia się o ubieganiu się przez spółkę o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), po spełnieniu stosownych, wynikających z właściwych przepisów prawa i regulacji GPW, kryteriów i warunków umożliwiających dopuszczenie do obrotu na tym rynku, do 40 654 608 akcji zwykłych na okaziciela […] Niniejszym postanawia się o przeniesieniu wszystkich akcji notowanych w ASO na rynek regulowany prowadzony przez GPW” – czytamy w uchwale nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.„Dziś podczas NWZ podjęliśmy zapowiadane decyzje odnośnie ubiegania się o przeniesienie notowań na główny rynek GPW. Jest to dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie, jego realizacja pozwoli nam na otwarcie się na nowe grupy inwestorów. Na przykład wielu inwestorów instytucjonalnych, w związku z posiadaną polityką inwestycyjną, nie jest zainteresowana spółkami z NewConnect. Jesteśmy też przekonani, że na dużym rynku przeprowadzenie ewentualnej emisji będzie bardziej korzystne” – wskazał prezes JR Holding ASI January Ciszewski w komentarzu przesłanym ISBnews.

Ponadto NWZ JR Holding ASI zdecydowało, iż począwszy od jednostkowego sprawozdania finansowego za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r. spółka będzie sporządzała jednostkowe sprawozdania finansowe zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSSF)/ Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR).

„Dodatkowo przyjęliśmy zmiany statutu i dokumentów wewnętrznych wymagane do przeniesienia na GPW, ujednoliciliśmy też kadencje członków rady nadzorczej. Wewnętrznie prace nad przygotowaniem prospektu emisyjnego idą pełną parą. Mamy nadzieję na pierwsze notowanie na przełomie I i II kw. przyszłego roku, choć oczywiście wiadomo, że trudno przewidzieć dokładny czas trwania wszystkich procedur” – dodał Ciszewski.

JR Holding ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: celon kurs akcji | akcje biomedlub | pko gpw | cdprojekt akcje notowania | ciech akcje rekomendacje | biomed lublin kurs akcji | notowania pge |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here