Naga MarketsAkcjonariusze Introlu zdecydują 1 VI o wypłacie 0,46 zł dywidendy na akcjęAkcjonariusze Introlu zdecydują o wypłacie dywidendy wysokości 0,46 zł brutto na jedną akcję z kapitału rezerwowego oraz pokryciu straty netto w kwocie 645 137,57 zł za rok obrotowy 2020 z kapitału zapasowego, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie, zaplanowane na 1 czerwca.

Introl może wypłacić dywidendę

“Zwyczajne walne zgromadzenie Introl S.A. postanawia kwotę 11 823 848,28 zł z kapitału rezerwowego przekazać na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co daje dywidendę w wysokości 46 groszy brutto na jedną akcję” – czytamy w projekcie uchwały.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzień dywidendy, który ma ustalić walne zgromadzenie to 17 czerwca, a  termin wypłaty dywidendy 2 lipca 2021r.

Introl podał w uzasadnieniu projektu uchwały, że jakkolwiek Introl SA zakończył rok obrotowy stratą w wysokości 645 137,57 zł, to grupa kapitałowa odnotowała zysk w wysokości 16 008 tys. zł.

“Dlatego też, wobec aktualnie stabilnej sytuacji grupy kapitałowej Introl oraz dobrych wyników finansowych, wygenerowanych przez grupę, tak jak w ubiegłym roku obrotowym Grupa Introl pragnie wyjść naprzeciw potrzebom akcjonariuszy, dziękując im w ten sposób za okazywane zaufanie i decyzję o ulokowaniu swego kapitału w akcjach Grupy Introl” – wyjaśniono.

Spółka podała, że w proponowanym terminie wypłaty dywidendy będzie posiadać odpowiednią ilość środków pieniężnych na wypłatę dywidendy.

Akcjonariusze Introlu zdecydują także 1 czerwca o pokryciu straty netto wysokości  645 137,57 zł za rok obrotowy 2020 w całości z kapitału zapasowego.

Spółka podała, że zgromadziła kapitał zapasowy w kwocie 44 339 433,95 zł w związku z osiągnięciem nadwyżki przy emisji akcji powyżej ich wartości nominalnej, w związku z czym zasadne jest pokrycie straty za rok obrotowy 2020, właśnie z kapitału zapasowego.

invest

Introl to holding kilkunastu spółek głównie z branży energetyki, ochrony środowiska i automatyki przemysłowej. Jest notowany na GPW od 2007 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here