Naga MarketsGetin NobleAkcjonariusze Getin Noble Banku nie odwołali Leszka Czarneckiego ze składu rady nadzorczej banku, wynika z podjętej uchwały podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

GNB nie odwołał Leszka Czarneckiego ze składu rady nadzorczej banku

“W związku z wnioskiem Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 25 września 2020 roku o odwołanie członka rady nadzorczej banku, pana Leszka Czarneckiego – przewodniczącego rady nadzorczej banku, nadzwyczajne walne zgromadzenie niniejszym postanawia nie uwzględnić tego wniosku i nie odwoływać pana Leszka Czarneckiego ze składu rady nadzorczej banku” – czytamy w uchwale.

Te artykuły również Cię zainteresują

Przed głosowaniem przewodniczący poinformował zgromadzonych, że Komitet ds. Personalnych i Nominacji działający przy radzie nadzorczej banku dokonał pozytywnej oceny odpowiedniości wskazanych poniżej kandydatur do rady nadzorczej banku i zarekomendował nadzwyczajnemu walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy banku ich powołanie, podano także.

25 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wystosowała wnioski do walnych zgromadzeń Idea Banku i Getin Noble Banku o odwołanie z ich rad nadzorczych Leszka Czarneckiego.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 52,83 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here