Naga MarketsAkcjonariusze Famuru zdecydowali o przeznaczeniu do 70 mln zł na buy-backWarszawa, 17.08.2021 (ISBnews) – Akcjonariusze Famuru zdecydowali podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia o upoważnieniu zarządu do skupu akcji własnych stanowiących nie więcej niż 5% kapitału (28,7 mln sztuk) po cenie nie niższej niż 2,5 zł, podała spółka. NWZ wyraziło także zgodę na utworzenie kapitału rezerwowego na buy-back, na który wydzielono środki pochodzące z części kapitału zapasowego w wysokości 70 mln zł z kapitału zapasowego .

„Upoważnienie zarządu do nabywania akcji własnych przez spółkę obowiązuje od dnia podjęcia niniejszej uchwały […] i trwać będzie nie dłużej niż do dnia 31 października 2021 roku. […] Celem nabycia akcji własnych jest ich umorzenie i następnie obniżenie kapitału zakładowego spółki” – czytamy w uchwale walnego zgromadzenia.W maju prezes spółki Mirosław Bendzera informował, że w związku ze zmianą polityki dywidendowej Famuru, spółka przeprowadzi w III kwartale br. skup akcji własnych skierowany do inwestorów, którzy opowiadali się za dotychczasową strategią spółki, o wartości 70 mln zł, z ceną 2,5 zł za akcję.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,14 mld zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania benefit | kurs liry tureckiej prognozy | kurs budimex | notowania dolara | celon pharma kurs akcji | allegro cena akcji | selvita gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here