Naga MarketsAkcjonariusze Erbudu zdecydowali o skupie akcji własnych za maks. 20 mln złAkcjonariusze Erbudu postanowili przeznaczyć kwotę 25 mln zł na kapitał rezerwowy, tworzony na nabycie akcji własnych, a kwotę 2,31 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy, wynika z przyjętych uchwał. Jednocześnie akcjonariusze upoważnili zarząd do nabywania akcji własnych w celu ich umorzenia za maksymalnie 20 mln zł, po cenie w przedziale 120-160 zł za akcję.

Erbud przeznaczy kwotę 25 mln zł na kapitał rezerwowy

“Pozostała kwota zgromadzona na kapitale rezerwowym, która nie jest objęta budżetem skupu, tj. kwota 5 mln zł może zostać przeznaczona na sfinansowanie nabycia akcji własnych spółki w przyszłości, na podstawie odrębnego upoważnienia zarządu spółki udzielonego przez walne zgromadzenie do nabywania akcji własnych spółki w celu ich umorzenia” – czytamy w uchwale.

Te artykuły również Cię zainteresują
Erbud odnotował 46,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 33,63 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 27,31 mln zł wobec 18,69 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2020 r. miała 2,23 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here