Naga MarketsAkcjonariusze Enter Air zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o przeznaczeniu całości zysku za 2019 rok w wysokości 25,89 mln zł na kapitał zapasowy, podała spółka.

Finax

Enter Air ostatecznie nie wypłaci dywidendy

“Zwyczajne walne zgromadzenie spółki niniejszym przeznacza zysk netto osiągnięty przez spółkę za rok obrotowy od dnia 01.01.2019 do dnia 31.12.2019 w kwocie 25 887 458 zł […] w ten sposób, że: – a) całą kwotę, tj. 25 887 458 zł […] przeznaczyć na kapitał zapasowy; b) odstępuje tym samym od wypłaty dywidendy” – czytamy w uchwale walnego zgromadzenia.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Z uwagi na stan epidemii COVID-19, który spowodował poważną niepewność co do sytuacji gospodarczej w kolejnych miesiącach, celowym jest wstrzymanie się z dokonywaniem wypłaty dywidendy i gromadzenie środków finansowych celem zapewnienia stabilności finansowej spółki w bieżącym roku” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Enter Air jest notowany na GPW od 2015 roku. Przewoźnik posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here