Naga MarketseneaAkcjonariusze Enei zdecydują na walnym zgromadzeniu, zwołanym na 30 lipca, o przeznaczeniu zysku netto za 2019 r., w kwocie 283,33 mln zł na kapitał rezerwowy z przeznaczeniem na finansowanie inwestycji, wynika z projektów uchwał.

Enea zdecyduje 30 lipca, o przeznaczeniu zysku netto za 2019 r. na kapitał rezerwowy

“1. Biorąc pod uwagę zaprezentowane w pkt. 2 poniżej podstawowe kierunki inwestowania w grupie kapitałowej Enea proponuje się przeznaczyć 100% zysku netto okresu sprawozdawczego w kwocie 283 331 tys. zł na zwiększenie kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na finansowanie inwestycji. 2. Grupa kapitałowa Enea w wyniku wdrożenia ‘Strategii Rozwoju Grupy Kapitałowej Enea do 2030 roku z perspektywą 2035 roku’ uzyska siedem spójnych cech, które wyróżnią ją nie tylko na tle grup energetycznych w Polsce, lecz również pozwolą jej skutecznie konkurować na rynkach międzynarodowych. Zgodnie z wizją, GK Enea będzie pełnić rolę lidera strategicznych zmian na rynku surowcowo-energetycznym, w tym wdrażając innowacyjne rozwiązania niewystępujące na dojrzałych rynkach” – czytamy w uzasadnieniu.

Te artykuły również Cię zainteresują

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here