Naga MarketsAkcjonariusze Elemental Holding chcą przeprowadzić squeeze-out 18-23 XIISpółki zależne od Elemental Holding, tj. Terra Recycling oraz Tesla Recycling, a także pozostałe podmioty będące stronami porozumienia akcjonariuszy, złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego informację o zamiarze nabycia akcji spółki Elemental Holding w drodze przymusowego wykupu wraz z informacją na temat przymusowego wykupu, który chcą przeprowadzić 18-23 grudnia br., podała spółka.

Przymusowy wykup dotyczy 7 452 343 akcji spółki Elemental Holding

Akcjonariuszami żądającymi przymusowego wykupu są Terra Recycling, Tesla Recycling, EFF B.V., JJR Invest, Maciej Rogaliński, Delpia Investments, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przymusowy wykup dotyczy 7 452 343 akcji spółki, stanowiących 4,37% kapitału zakładowego Elemental Holding i uprawniających do 7 452 343 głosów na walnych zgromadzeniach spółki, co stanowi 4,37% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, wskazano również.

“Cena akcji w ramach przymusowego wykupu wyniesie 2,42 zł. Zgodnie z ww. informacją przymusowy wykup rozpocznie się w dniu 18 grudnia 2020 roku, a zakończy w dniu 23 grudnia 2020 roku (dzień wykupu). Podmiotami nabywającymi akcje w ramach przymusowego wykupu będą EFF B.V. oraz Terra Recycling sp. z o.o. z zastrzeżeniem, że łączna liczba akcji nabyta przez Terra Recycling sp. z o.o. będzie wynosiła 4 754 301” – czytamy w komunikacie.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here