Naga Markets

Akcje Zooma wystrzeliły do rekordowych szczytów. Zoomtopia wielkim sukcesemKurs akcji Zoom Video Communications Inc. wystrzelił w górę o 5,33% do 536,85 dol. po od dłuższego czasu zapowiadanym konwencie “Zoomtopia” zorganizowanym przez lidera wideokonwersacji.

  • Akcje Zoom od początku roku podrożały aż o 688%
  • Natomiast od zeszłorocznego IPO, kurs wzrósł aż o ponad 765%
  • Praca zdalna w okresie pandemii okazała się olbrzymią szansą dla Zooma i w tym czasie usługa zyskała wielką popularność na całym świecie

Zoom na rekordowych szczytach

Akcje Zoom Video Communications podrożały o 5,33% do 536,40 dol., co jest nowym rekordowym szczytem notowań spółki. Poprzednie maksimum wszechczasów wyznaczone było dwa dni wcześniej, we wtorek, na 518,79 dol.Akcje Zooma wystrzeliły do rekordowych szczytów. Zoomtopia wielkim sukcesem
Notowania Zoom na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

W notowaniach przedsesyjnych w piątek na NASDAQ akcje Zoom drożeją o kolejne 1,58% do 544,90 dol.

Wydarzenie o nazwie Zoomtopia, czyli promocyjny event firmy, okazał się absolutnym hitem, jak twierdzą widzowie. Aż 9 z 32 analityków ankietowanych przez FactSet podniosło swoje rekomendacje cenowe po Zoomtopii.

Jednym z nich jest Nikolay Beliov, analityk BofA Securities, który podniósł swój cel cenowy z 475 dol. do 570 dol.

– Jestem coraz bardziej pozytywnie nastawiony co do pozycji Zooma jako kluczowego cyfrowego medium transformacji – stwierdził Beliov.

– Wierzymy, że rosnące znaczenie Zooma i ich ciągły rozwój przekładają się na zarówno krótkoterminowy i długoterminowy wzrost. Co więcej, wypuszczenie nowych produktów i usprawnione możliwości sygnalizują ambicje Zooma do stania się pełniejszą platformą jako zunifikowana usługa komunikacyjna – dodał analityk BofA.

Przeciętna cena rekomendowana przez analityków ankietowanych przez FactSet wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni z 434,98 dol. do 489,07 dol. Oznacza to, że średnia cena docelowa analityków jest o niemal 8% niższa niż obecne rekordowe szczyty.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here