Naga Markets



Europejski gigant sprzedaży e-commerce Zalando, po raz drugi obniżył swoją prognozę na 2018 rok. Zdaniem przedstawicieli firmy, przyczyną pogorszenia prognozy jest długie, gorące lato. Akcje spółki od sierpnia spadają ponad 33 procent. 


Największy europejski sklep internetowy specjalizujący się głównie w sprzedaży odzieży – Zalando, już w na początku sierpnia obniżył swoje oczekiwania wobec wyników za 2018 rok. Teraz, firma obniża swoje prognozy po raz kolejny. Winowajcą jest przedłużający się okres letni. Tymczasem akcje niemieckiej firmy spadają już ponad 33 od początku sierpnia.

Zalando (ZAL) – interwał D1

Zalando oczekuje, że zysk EBIT za rok 2018 wyniesie 150-180 mln euro. Wcześniejsze rokowania firmy w stosunku do rocznych wyników wynosiły 220-270 mln euro. To prawie 30 procentowa korekta prognoz. Jak pisze spółka, winą za gorsze wyniki wini długie i ciepłe lato. Dlaczego? Ponieważ późny początek jesieni oznacza mniejszą sprzedaż droższej odzieży zimowej, a także więcej rabatów. Jak podaje niemieckojęzyczny tygodnik odzieżowy – sprzedaż mody w Niemczech spadła w zeszłym tygodniu o 17 procent r/r.

Może Cię zainteresować: Nowe certyfikaty na GPW od Raiffeisen: Adidas, Zalando i wiele innych

Jak mówi dyrektor generalny Zalando, Rubin Ritter: “Nie wiemy kiedy sezon jesienno-zimowy ruszy na dobre. To jest problem całej branży“. Prezes firmy tłumaczył także, że dla każdego wielu firm z branży odzieżowej późna jesień oznacza straty. Oznacza ona bowiem mniejszą sprzedaż droższej odzieży zimowej.

Zalando, który rozpoczął działalność w Berlinie w 2008 r., od niedawna oferuje online także produkty kosmetyczne oraz otworzył pierwszy sklep urody w Berlinie. Firma nie tylko poszerza swoją działalność, ale także zaczyna inwestować w logistykę i technologię, aby sprostać coraz silniejszej konkurencji zarówno ze strony graczy e-commerce, takich jak Amazon.com, jak i dużych sieci takich jak H&M.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here