Naga MarketsAkcje XTB zyskują ponad 5%. KNF daje zielone światło dla wypłaty dywidendy
Omar Arnaout, prezes XTB

Zarząd X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A (XTB) poinformował 28 grudnia 2020 roku otrzymaniu przez Spółkę oceny nadzorczej. Stanowi ona jedno z kilku kryteriów branych pod uwagę przez Komisję Nadzoru Finansowego dla zaleceń ws. polityki dywidendowej. Akcje XTB rosną dziś o ponad 5 procent.

XTB otrzymał ocenę nadzorczą wynosząca 2

Zarząd X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. (“Emitent”, “Spółka”, “XTB”) informuje, iż w dniu 28 grudnia 2020 r. Spółka otrzymała od Departamentu Firm Inwestycyjnych Komisji Nadzoru Finansowego (“KNF”, “Komisja”) ocenę nadzorczą (BION) wynoszącą 2 [2,46]. Ocena została nadana na dzień 31 grudnia 2019 r.

Te artykuły również Cię zainteresują


Flaga Niemiec na tle budynku

Dobre perspektywy NiemiecJednocześnie Emitent wyjaśnia, że badanie i ocena nadzorcza nadawana w procesie BION przeprowadzana w danym roku kalendarzowym stanowi jedno z kilku kryteriów jakie są brane pod uwagę przez KNF przy formułowaniu corocznych zaleceń dla domów maklerskich w sprawie polityki dywidendowej.
Opublikowane w dniu 16 grudnia 2020 r. Stanowisko KNF ws. polityki dywidendowej w 2021 r. wskazuje, że aktualna ocena nadzorcza dla XTB mieści się na poziomie zalecanych przez KNF kryteriów, co powinno pozwolić Spółce na ewentualną wypłatę dywidendy za obecny rok obrotowy w zgodzie z tymi kryteriami.

Akcje XTB testują 100-dniową średnią

Informacja podana przez XTB sprawiła, że akcje spółki urosły dziś powyżej poziomu 17 zł. Ponad 5-procentowy wzrost sprawił, że na wykresie dziennym testowany jest dynamiczny opór w postaci 100-okresowej średniej.

Jeśli wybicie okaże się skuteczne, cena może uwolnić się z wąskiej konsolidacji. Wtedy też ważnym celem byłby opór przy 19,00/30 zł, który obejmuje maksima z października 2020 r.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here