Akcje XTB w poniedziałek wystrzeliły o niemal 12%! Rynek reaguje na raport kwartalny

Wzrosty wracają na akcje XTB

Naga MarketsAkcje XTB w poniedziałek wystrzeliły w górę o niemal 12%!
Omar Arnaout, prezes XTB

Kurs akcji XTB w poniedziałek przed południem wzrasta o ponad 11%, po tym gdy spółka opublikowała raport za I kw. 2021 r., który wykazał rekordowy wzrost liczby klientów. Przychody i zysk okazały się niższe niż w odpowiadającym kwartale w ubiegłym roku, jednak to było spodziewane.

  • Przeciętna liczba klientów przekroczyła 100 tys. osób w ostatnich kwartałach
  • Grupa pozyskała rekordową liczbę nowych klientów – ponad 67 tys., co oznacza wzrost o 75% wobec poprzedniego kwartału
  • Notowania w poniedziałek otworzyły się dużą luką cenową

Kurs akcji XTB mocno w górę w poniedziałek

Notowania XTB rozpoczęły poniedziałkową sesję sporą luką na otwarciu. Poprzednia, piątkowa sesja przyniosła przecenę do 16,26 zł na zamknięciu dnia. Tymczasem, walory rozpoczęły nowy tydzień na poziomie 17,80 zł, czyli aż 9% wyżej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak, to było za mało dla inwestorów na warszawskim parkiecie i przed 12:00 w poniedziałek kurs akcji X-Trade Brokers jest na poziomie 18,21 zł zyskując 11,99%. Wciąż, jest to mniej niż poziomy osiągane jeszcze przed półtora tygodnia, gdy notowania XTB wystrzelił na dwie sesje (14 i 15 kwietnia) w okolice 19,88 zł.https://i1.wp.com/s3.tradingview.com/snapshots/e/Ejw6nd98.png?resize=684%2C314&ssl=1Wyniki zaprezentowane są zgodnie z oczekiwaniami gorsze niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Warto jednak pamiętać o tym, że I kw. 2020 r. przyniósł początek pandemii i olbrzymią zmienność na rynkach, a to pozwoliło XTB na osiągnięcie fantastycznych wyników, które ciężko przebić w okresie unormowanych wahań notowań.

Warto przyjrzeć się także wzrostowi liczby klientów, który jest całkiem imponujący:

W I kwartale 2021 r. XTB wypracowało 89,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 175,97 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 186,7 mln zł (wobec 234,14 mln zł zysku rok wcześniej). W pierwszym kwartale br. Grupa pozyskała rekordową liczbę nowych klientów – ponad 67 tys., co oznacza wzrost o 75,0% k/k. Po raz pierwszy w historii z XTB aktywnie inwestowało kwartalnie średnio ponad 100 tysięcy klientów. – stwierdzili przedstawiciele XTB w komunikacie prasowym.

Komentarz do wyników wygłosił także prezes zarządu X-Trade Brokers, Omar Arnaout.

– Pierwszy kwartał 2021 roku był dla XTB bardzo dobrym okresem, w którym udało się spółce osiągnąć nowy rekord pod względem liczby nowych klientów. Ponadto, po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy barierę 100 tysięcy osób aktywnie inwestujących w jednym kwartale z XTB. To dla nas fenomenalna wiadomość – powiedział Omar Arnaout, prezes zarządu XTB.

Zobacz również: XTB podaje wyniki za I kw. Spadek zysku netto i rekordowy wzrost liczby klientów

– Te klienckie wskaźniki mają szczególne znaczenie w kontekście budowania długofalowego rozwoju firmy i realizacji przyjętej przez nas strategii. Liczba nowych oraz aktywnych klientów przekładają się wprost na przychody i zyski XTB, które także były znacząco wyższe niż w poprzednim kwartale – dodał.

Przedstawiciele XTB zaznaczyli także, że przedstawione rezultaty finansowe są efektem wzmożonej pracy spółki, jeśli chodzi o marketing:

– Wyraźny wzrost bazy klientów w I kwartale 2021 roku jest efektem zintensyfikowanych działań marketingowych, w tym zapoczątkowanych jeszcze w 2020 roku kampanii marketingowych dotyczących możliwości bezprowizyjnego inwestowania w akcje do 100.000 EUR obrotu miesięcznie, w której wziął udział ambasador XTB, portugalski trener José Mourinho.

Szerszy komentarz do wyników znajdą Państwo w tym wpisie: XTB podaje wyniki za I kw. Spadek zysku netto i rekordowy wzrost liczby klientów

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here