Naga MarketsAkcje XTB w kierunku 29 zł, uważa BM BNP ParibasBazowy scenariusz Biura Maklerskiego BNP Paribas dla akcji X-Trade Brokers (XTB) zakłada obronę obecnego wsparcia na wysokości 20 złotych oraz kontynuację ruchu wzrostowego, który został zapoczątkowany w zeszłym roku. Krótkoterminowym celem pozostaje lokalny szczyt na wysokości 23 zł.

  • W długiej perspektywie BNP Paribas zakłada natomiast wzrost w kierunku 29 zł
  • W negatywnym scenariuszu wsparciem pozostaje pozom 18,00 PLN.
  • Wąski ruch boczny trwał przez 4 miesiące, po czym zgodnie z grudniowymi oczekiwaniami doszło do wybicia górą w okolice 23,00 zł

Akcje XTB powrócą do wzrostów po okresie konsolidacji?

Wyniki z a 3Q ’20 oceniamy jako solidne. Obrót na instrumentach pochodnych C FD w lotach znalazł się na podobnym poziomie co w poprzednich dwóch kwartałach, lecz przy niższej osiągniętej rentowności na lota. Niemniej jednak analizując wyniki w szerszym horyzoncie rentowność wciąż pozostaje na podwyższonym poziomie. To co rozpatrujemy jako ściśle pozytywne to dynamiczne budowanie bazy klientów. Pozostajemy pozytywnie nastawieni do spółki – komentował BM BNP Paribas.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje XTB oczami BNP Paribas

Jak widać na powyższym wykresie, notowania XTB poruszały się w wąskiej strefie konsolidacyjnej, którą udało się wybić na początku roku, a poziom 20 złotych pełni obecnie rolę wsparcia. Odbicie od niego powinno w pierwszej kolejności zapewnić możliwość testu strefy tegorocznych maksimów na wysokości 23 złotych, a ostatecznie szczytów z lipca w okolicach 29 zł.

– Obecnie kurs notuję korektę w okolicę silnego wsparcia na poziomie 20,00 PLN. W naszym scenariuszu bazowym zakładamy obronę wspomnianego poziomu oraz kontynuację ruchu wzrostowego zapoczątkowanego pod koniec 2020 roku. Oporem pozostaje poziom lokalnego szczytu w okolicy 23,00 PLN – komentował BNP Paribas.

Według opublikowanej 19 stycznia 2021 roku analizy technicznej wykresu akcji XTB, BM BNP Paribas w krótkim terminie doszukuje się poziomu wsparcia na 20 zł, oporu natomiast na 23 zł. W średnim terminie docelowym poziomem wzrostu ma być natomiast strefa 29 zł (wsparcie i jednocześnie stop loss na 18 zł).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here