Naga MarketsXTB spada o ponad 26%! Wyniki finansowe pogrążyły kurs spółki!W trakcie czwartkowego otwarcia na notowaniach Domu Maklerskiego XTB polała się krew. Spółka na starcie traci ponad 26% względem wczorajszego zamknięcia, co jest pokłosiem opublikowanych wczoraj wyników finansowych za 1 półrocze. Więcej na temat wyników finansowych przeczytasz tutaj.

XTB traci ponad 26% po publikacji wyników finansowych!

W trakcie czwartkowej sesji Dom Maklerski XTB notuje gigantyczne spadki swojej giełdowej wyceny.  Spółka traci obecnie aż 26,13%, co oznacza spadek o 4,33 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 16,57 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 12,24 zł, czyli o 1/4 mniej niż wczoraj.XTB spada o ponad 26%! Wyniki finansowe pogrążyły kurs spółki!
Notowania XTB dnia 29.07.2021. Źródło: Comparic.pl

Za tak krwawe otwarcie w wykonaniu XTB odpowiadają ich wyniki za 1 półrocze 2021. Po wczorajszej sesji (po godzinie 17:00) przedstawili oni inwestorom wyniki finansowe, które ewidentnie rozczarowały wielu akcjonariuszy.

W I półroczu 2021 r., Grupa XTB wypracowała 65,2 mln zł zysku netto, o 77,8% mniej od rekordowego I półrocza 2020 r., kiedy sięgnął on 293,4 mln zł. Niższe o 53,3% były także przychody z działalności operacyjnej – w I półroczu 2021 r. wyniosły 241,9 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie ub. roku sięgnęły rekordowych w historii Grupy 518,1 mln zł.

Słabe wyniki XTB

Spadek przychodów i zysków Grupy XTB wynika przede wszystkim z niskiej zmienności na rynkach finansowych i towarowych w II kwartale 2021 r., a także z niekorzystnej dla przychodów Grupy sytuacji na rynku kryptowalut wskutek czego XTB odnotowała 46,6 mln zł straty z CFD na kryptowaluty w I półroczu 2021 r.

W konsekwencji w połowie maja br. Spółka podjęła decyzję o zmianie modelu biznesowego dla instrumentów CFD opartych o kryptowaluty, tj. całkowitym zabezpieczeniu pozycji rynkowej na nich. Całościowo na wyniki okresu wpłynął także efekt wysokiej bazy z I półrocza 2020 r., kiedy to na rynkach panowała ponadprzeciętna zmienność spowodowana m.in. światową pandemią koronawirusa COVID-19.

– Pierwsze sześć miesięcy br. okazało się mniej korzystne dla XTB w porównaniu
do rekordowej pierwszej połowy 2020 roku, kiedy to nasi klienci inwestowali korzystając
z ponadprzeciętnej zmienności na rynkach. Należy podkreślić że sytuacja na rynku kryptowalut również znacząco wpłynęła na wyniki Grupy. Nie mniej jednak, pierwsza połowa 2021 roku to także czas dalszego organicznego rozwoju Grupy w kluczowych obszarach klienckich i związanych z ekspansją na Bliskim Wschodzie
– powiedział Omar Arnaout, prezes zarządu XTB

Zobacz również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdprojekt | mercator akcje | akcje azoty | kurs lewa | biomed akcje rekomendacje | enea akcje kupno | enea notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCena złota w górę po komunikacie Rezerwy Federalnej
Następny artykułDolar osłabiony przez Rezerwę Federalną, złoty stabilny
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here