Naga MarketsOmar Arnaout, prezes XTB

Mimo niezwykle negatywnych danych napływających z gospodarki, na warszawskim parkiecie dostrzec można spółki, których akcje zdają się być odporne na obecny kryzys. Jedną z takich spółek jest X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A., której akcje drożały w ciągu czterech ostatnich dni o niemal 33%.

  • Akcje XTB najdroższe od września 2018 r.
  • XTB wypłaci 0,24 zł dywidendy na akcję

Giełda spada, inwestorzy przybywają

Polska giełda w ostatnich latach nie cieszyła się jakimś szczególnie wielkim zainteresowaniem. Niektórzy uważają, że była wręcz nudna. Jednakże ostatnie wydarzenia przypomniały Polakom o GPW. Świadczy o tym ogromny wzrost liczby rachunków maklerskich jaki odnotowano w marcu. Tylko w ciagu minionego miesiąca przybyło ich niemal 29 tysięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak się zatem okazuje, mimo, iż marzec okazał się najbardziej dramatycznym miesiącem dla polskiej giełdy od czasu globalnego kryzysu finansowego z 2008 roku, to jednak całkiem sporo osób dostrzegło w obecnym kryzysie dobrą okazję do zainwestowania wolnych środków pieniężnych.

XTB zyska na kryzysie?

Wzrost zainteresowania ze strony inwestorów dostrzegł także DM X-Trade Brokers, który spodziewa się, że wysoki poziom zmienności na rynkach finansowych i towarowych odnotowany w okresie styczeń-marzec 2020 r. spowodowany m.in. światową pandemią koronawirusa COVID-19 wpłynie na poprawę wyniku operacyjnego w I kwartale br. względem I kwartału poprzedniego roku oraz IV kwartału ur.

X-Trade Brokers wypłaci 0,24 zł dywidendy na akcję

Zarząd X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.poinformował dziś, iż postanowiono o wypłacie dywidendy z zysku netto Spółki za rok 2019, który wyniósł ponad 54,145 mln złotych, w kwocie 28,172 mln zł tj. 0,24 zł na jedną akcję. Pozostałą część zysku w kwocie 25,973 mln zł ZWZ postanowiło zatrzymać do dyspozycji Spółki przeznaczając ją na kapitał rezerwowy.

Jednocześnie dzień dywidendy tj. dzień, według którego ustala się listę akcjonariuszy uprawnionych do dywidendy ZWZ ustaliło na dzień 30 kwietnia 2020 r., natomiast dzień wypłaty dywidendy na dzień 15 maja 2020 r.

Dywidendą objęte są wszystkie akcje wyemitowane przez Spółkę w liczbie 117.383.635.

Akcje XTB rosną czwartą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania XTB zauważymy, że rynek rozpoczął nowy tydzień zauważalną luką wzrostową. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena akcji jednego z największych brokerów FX & CFD na świecie mogłaby wzrosnąć nawet w okolice 6,40 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWracamy do długoterminowego trendu wzrostowego na rynku akcji w Stanach Zjednoczonych
Następny artykułPolitycy zaszkodzą euro. Jak strefa przetrwa pandemię? – Świat walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here