Naga MarketsAkcje Wirecard za 1 euro? Bank of America obniża prognozęDokładnie tydzień temu za jedną akcje niemieckiej spółki Wirecard trzeba było zapłacić ponad 100 euro. Jednak kolejnego dnia dnia kurs runął o prawie 62 proc., a od początku miesiąca do dnia dzisiejszego o prawie 87 proc. Dziś handel odbywa się w okolicach poziomu 12 euro za akcję, a spółka może być jeszcze tańsza. Bank of America prognozuje bowiem spadek do 1 euro za akcję. Wszystko przez domniemane oszustwo na 1,9 mld euro.

  • Na rachunkach Wirecard nie znaleziono deklarowanych 1,9 mld euro
  • Klienci się wycofują, a pożyczkodawcy rozważają zamknięcie linii kredytowych
  • BofA ustaliła cenę docelową akcji Wirecard na 1 euro

Spadek notowań Wirecard do 1 euro?

Gigant płatności elektronicznych Wirecard AG opublikował w czwartek rano oświadczenie, w którym stwierdzono, że audytor Ernst & Young GmbH nie mógł znaleźć wystarczających dowodów na istnienie 1,9 mld euro na rachunkach gotówkowych Wirecard. Kwota to niemal jedna czwarta łącznej sumy gotówki w posiadaniu niemieckiej spółki płatności elektronicznych.

– Kierownictwo spółki Wirecard intensywnie pracuje wraz z audytorem w celu wyjaśnienia tej sytuacji – oświadczyli przedstawiciele spółki.

Co więcej, ogłoszenie informacji o braku aż prawie 2 mld euro w gotówce zbiegło się w czasie z kolejnym przesunięciem terminu publikacji raportu spółki za zeszły rok fiskalny, co dodatkowo podważyło kondycję finansową Wirecard. Jeżeli do piątku nie zostanie sporządzony i zatwierdzony roczny i skonsolidowany raport, to pożyczka w wysokości 2 mld euro zostanie anulowana.

– Najnowsze informacje wskazują, że klienci mogli opuścić Wirecard, a pożyczkodawcy rozważają zamknięcie linii kredytowych – wnioskuje w nocie dla klientów analityk Adithya Metuku z Bank of America.
– Przez pewien czas prawdopodobnie nie pojawi się jasność na temat podstawowej działalności – dodał Metuku.

Metuku obniżył cenę docelową akcji Wirecard do 1 euro z 14 euro i powtórzył rekomendację gorszego ratingu.

Akcje Wirecard wróciły do poziomów z 2011 roku

Spadek jaki obserwujemy w tym miesiącu dobrze odzwierciedla wykres miesięczny. Jak widać poniżej, notowania wyznaczyły dołek na poziomie 11,41 euro.

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS
Notowania cen akcji Wirecard – wykres miesięczny

Ostatni raz na obecnych poziomach cenowych kurs Wirecard znajdował się w listopadzie 2011. Wtedy po okresie konsolidacji notowania rozpoczęły wieloletni trend wzrostowy. Teraz jednak kierunek notowań jest odwrotny i na razie nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie miał on ulec zmianie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here