Naga MarketsAkcje Wirecard w dół o 66%. E&Y pyta o 1,9 mld EUR gotówki z bilansu finansowego18 czerwca 2020 r. to prawdziwy “Czarny Czwartek” dla wszystkich akcjonariuszy Wirecard AG. Akcje niemieckiej spółki będącej globalnym dostawcą usług finansowych i technologii, która oferuje usługi przetwarzania płatności, wydawania kart i zarządzania ryzykiem ponad 7 tys. klientów korporacyjnych na całym świecie osunęły się o poranku o ponad 66 proc. do najniższego poziomu od czerwca 2016 roku.

Wirecard chciał oszukać audytora? Ernst & Young nie widzi dowodów na istnienie dużych zapasów gotówkowych

Wirecard Bank AG posiada niemiecką licencję na prowadzenie działalności bankowej i jest członkiem organizacji Visa, Mastercard oraz JCB. Mimo, że jeszcze we wrześniu 2018 roku za jeden papier spółki zapłacić trzeba było 199 euro, to dziś o poranku cena akcji osiągnęła poziom 35 euro. Dla zobrazowania dzisiejszych spadków, warto wspomnieć, że jeszcze wczoraj cena akcji spółki wynosiła 104,50 euro.

Za tak znaczną wyprzedaż odpowiedzialne były informacje przekazane przez międzynarodowy koncern Ernst & Young, świadczący usługi audytorskie, który wskazał, iż jak dotąd nie udało się uzyskać dowodów na 1,9 miliarda euro gotówki stanowiącej jedną czwartą bilansu.

– Istnieją oznaki wskazujące na to, że od strony powiernika dostarczone zostały audytorowi fałszywe potwierdzenia sald, odpowiednio z banków prowadzących rachunek powiernika, w celu oszukania audytora i stworzenia błędnego wyobrażenia o istnieniu takich sald gotówkowych lub prowadzeniu rachunków na rzecz spółek grupy Wirecard. Zarząd Wirecard intensywnie pracuje wraz z audytorem nad wyjaśnieniem sytuacji – wskazała firma.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank Anglii zaleje rynek tanim funtem? Komentuje Przygórzewski (Walutomat.pl)
Następny artykułUnia Europejska podjęła drastyczne środki w celu przeciwdziałania kryzysowi
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here