Naga MarketsAkcje Wielton w górę o ponad 20%. Spółka podała bardzo dobre wyniki kwartalneŚrodowa sesja przynosi bardzo dynamiczne wzrosty na walorach spółki Wielton, która przed rozpoczęciem sesji pokazała wyniki finansowe za III kwartał bieżącego roku. Dane są zdecydowanie lepsze niż oczekiwali tego analitycy PAP Biznes. Analizując wyniki w ujęciu rokrocznym, przychody ze sprzedaży spadły jednak o 4,6%, do poziomu 488,1 mln zł.

  • EBITDA Wielton wyniosła 34 mln zł., podczas gdy konsensus rynkowy zakładał poziom “zaledwie” 19,2 mln zł.
  • Spółka odnotowuje jednak w 2020 roku zdecydowanie gorsze wyniki niż w analogicznym okresie przed rokiem.
  • Akcje Wielton, podczas środowej sesji drożały nawet o ponad 20%, a kurs pokonał poziom 5,25 zł.

Zobacz również: Brave Lamb Studio wydaje Field Hospital. Rozmowa z Prezesem Michałem Dziwnielem

Te artykuły również Cię zainteresują

Wielton odnotował w pierwszych 9 miesiącach br. słabsze wyniki niż przed rokiem

Zestawiając wyniki z pierwszych 9 miesięcy z 2020 roku, z tymi, odnotowanymi w analogicznym okresie poprzedniego roku, widzimy sporą dysproporcję i spadek zarówno jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży, jak i zysk netto.

Te pierwsze w okresie od stycznia do września 2020 r. wyniosły ponad 617 mln zł., wobec ponad 833 mln zł., przed rokiem, zatem mamy do czynienia ze spadkiem o blisko 30%.

Zdecydowanie zmalał również zysk netto, który wyniósł 17,5 mln zł. i był o blisko 50% niższy niż e pierwszych dziewięciu miesiącach 2019r. – wtedy spółka zarobiła ponad 34 mln zł.

Wybrane dane finansowe spółki Wielton. Źródło: raport bieżący spółki

Zobacz również: Już 23 listopada rozpoczęcie Gry Inwestycyjnej organizowanej przez ING!

Wielton zyskuje w czwartek ponad 20% w reakcji na dobre wyniki finansowe

Walory Wielton w ostatnim czasie nie radziły sobie najlepiej. Kurs akcji spadał od lokalnego szczytu odnotowanego w okolicach połowy czerwca (5,45 zł). Na przełomie października i listopada, akcje spadły do poziomu najniższego od kwietnia bieżącego roku i znacznie zbliżyły się do dołka bessy odnotowanego podczas marcowego tąpnięcia. Poziom 3,4 zł. okazał się jednak wszystkim na co było stać stronę podażową i z tego właśnie miejsca w pierwszych dniach listopada nastąpił ruch powrotny, który skutkował blisko 30-procentowym wzrostem w ciągu kilkunastu sesji i osiągnięciem poziomu 4,3 zł.

Środowa sesja przebiega pod znakiem dynamicznych wzrostów na walorach spółki, które przez moment sięgały nawet ponad 20%, co przełożyło się na wzrost kursu akcji w okolice 5,3 zł. Druga część sesji przebiega już jednak pod znakiem próby domknięcia tej luki wzrostowej, a kurs spadł ponownie poniżej poziomu 5 zł. Najbliższego wsparcia będziemy oczekiwać w okolicach 4,55 zł., natomiast realny poziom oporu, przebiega w okolicy 5,45zł. – lokalny szczyt z czerwca.

Notowania Wieltona z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W środę, kwadrans po godzinie 15, akcje Wielton zyskują blisko 17%, a kurs oscyluje w okolicach 4,95 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły nieznacznie 6,3 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here