Naga Markets

Akcje Walmart rosną blisko 7%. Przychody spółki wzrosły w III kwartale o 8,7%We wtorek amerykańska sieć supermarketów Walmart przedstawiła raport finansowy za III kwartał sugerując wzrost przychodów o 8,7% w skali roku. Wynik ten okazał się znacznie powyżej oczekiwań rynkowych oraz analityków, czego następstwem był wzrost akcji spółki blisko 7 procent do poziomu 147,50 dolarów. Akcje tym samym wracają do poziomu z maja obecnego roku.

  • Walmart publikuje raport za trzeci kwartał 2022 roku
  • Według niego przychody sieci supermarketów rosną aż o 8,7%
  • Przebija to znacznie oczekiwania rynkowe
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Po opublikowaniu raportu akcje Walmartu poszły w górę o 6,91%

We wtorek gigant z USA, sieć sklepów Walmart Inc. ogłosił, że jego przychody w trzecim kwartale roku fiskalnego 2023 wzrosły o 8,7% w skali roku i osiągnęły poziom 152,8 mld dolarów, znacznie powyżej oczekiwań. Z drugiej strony, dochód operacyjny firmy spadł o 53,5% w porównaniu z tym samym trymestrem poprzedniego roku i wyniósł 2,7 miliarda dolarów.

Czytając dalej raport widzimy, że sprzedaż netto wzrosła o 8,8% rok do roku i wyniosła 151,47 mld dolarów. Walmart zarejestrował również rozwodnione straty na akcję w wysokości 0,66 USD, co oznacza pogorszenie w porównaniu z rozwodnionym zyskiem na akcję (EPS) o 1,11 USD na akcję odnotowanym w tym samym kwartale w 2022 roku.

wykres Kurs akcje Walmart 16.11.2022
Kurs akcje Walmart 16.11.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Znacząco poprawiliśmy naszą pozycję zapasów w III kwartale i będziemy kontynuować postępy w miarę kończenia roku. […] Jesteśmy tutaj, aby pomóc uczynić ten [sezon świąteczny] przystępnym i wyjątkowym czasem dla rodzin na całym świecie – powiedział CEO firmy, Doug McMillon

Po opublikowaniu raportu akcje Walmartu poszły w górę o 6,91% oscylując przy poziomie 147 – 148 dolarów. Wzrost ten oznacza powrót akcji do zakresu testowanego na przełomie maja i czerwca obecnego roku.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSmartVerum, czyli most łączący sztukę tradycyjną z cyfrową. Wywiad z Bartkiem Bilickim
Następny artykułPoranny przegląd rynków: Polski złoty rozchwiany po spadku rakiety
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here