Naga MarketsByk z Wall StreetAnalitycy Goldman Sachs w najnowszej notatce argumentują, że negatywny wpływ koronawirusa na globalny wzrost gospodarczy będzie prawdopodobnie znikomy. To niewątpliwie zaskakujące stanowisko po tym, jak akcje Apple spadły o ponad 4% w wyniku obaw o słabsze wyniki finansowe wywołane negatywnym wpływem wirusa.


Negatywny wpływ koronawirusa na całym świecie może wynieść zaledwie 0,1% – Goldman Sachs

Do tej pory zarażono 73 333 osoby, a 1873 zmarło na całym świecie, z czego ogromna większość w chińskiej prowincji Hubei. Szacuje się, iż wirus z Wuhan sprawił, że Chiny obecnie zmniejszyły swoje moce produkcyjne o ok. 70%.

Eksperci z Goldman Sachs uważają, że:

  • Oczekiwany wpływ koronawirusa na PKB w USA wyniesie -0,5% w pierwszym kwartale, jednak szybko zostanie zniwelowany dobrym odczytem w drugim i trzecim kwartale;
  • Negatywny wpływ wirusa na całym świecie może wynieść zaledwie 0,1%;
  • Wpływ COVID-10 na indeks S&P 500 w 2020 r. będzie ograniczony;
  • Rekomendują kupowanie większej ilości cyklicznych i nieprzewartościowanych akcji;
  • O ile nie nastąpi jakaś znacząca zmiana w epidemii, jej wpływ będzie przede wszystkim odczuwalny dla firm najbardziej zależnych od Chin.

Amerykańskie akcje na historycznych szczytach

Notowania najpopularniejszego amerykańskiego indeksu S&P 500 konsolidują w nowym tygodniu niedaleko historycznych szczytów 3385, tuż pod okrągłym poziomem oporu 3400. Jego przebicie otworzy drogę do kolejnego poziomu 3500. Z kolei dopiero spadek poniżej 3300, a w konsekwencji wybicie tegorocznego dołka 3214 wyhamowałoby presję kupujących i mogłoby zaowocować głębszą korektą nawet w rejon psychologicznego poziomu 3000.


Prawdziwe akcje i futures z dźwignią nawet 5x!
SPRAWDŹ NAS
Indeks S&P 500 na interwale dziennym, tradingviewcom
Indeks S&P 500 na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here