Naga Marketszespół vivid games
Zespół Vivid Games

W przyszłym miesiącu do dystrybucji trafią dwa pierwsze tytuły Vivid Games z segmentu hyper– casual. W dniu 14 marca odbędzie się premiera gry Pocket Mini Golf, a 28 marca zadebiutuje Endless Lake. W związku z przekazaniem przez spółkę powyższych informacji, akcje Vivid Games (GPW: VVD) zyskują w czwartek niemal 13% i testują poziom 2,20 zł.


Vivid Games i fenomen gier hyper-casual

Program gier hyper-casual realizowany przez Vivid Games zakłada testy kilkudziesięciu gier rocznie oraz publikację najlepszych z nich w szerokiej sieci dystrybucji. Fenomen popularności tego typu gier opiera się na prostej, angażującej rozgrywce dostosowanej do masowego odbiorcy, a ich monetyzacja opiera się na wyświetlaniu formatów reklamowych.

„Jest to obecnie najbardziej popularna kategoria gier mobilnych w USA. Na różnych etapach produkcji i testów znajduje się kilka tytułów, a 2 pierwsze premiery już marcu. Na program patrzymy ilościowo, testujemy jak najwięcej konceptów, posiadamy twarde wytyczne i zakładamy, że większość testowanych gier nie osiągnie wymaganych metryk, a do portfolio trafi grupa tych najbardziej dochodowych” – tłumaczy Maciej Byczyński zajmujący się programem hyper-casual w Vivid Games.

Pierwszą grą, której premiera zaplanowana jest na 14 marca jest Pocket Mini Golf wyprodukowana przez izraelskiego producenta KobGames Studios. Tytuł oferuje rozgrywkę na ponad 50 urozmaiconych poziomach. Kolejnym tytułem, której debiut odbędzie się 2 tygodnie później jest Endless Lake, stworzona przez chilijskie studio Bekho Team. Gra jest mobilnym portem hitu Endless Lake, w którego na platformie Facebook zagrało do tej pory ponad 60 mln użytkowników. W grze dostępnych jest aż 150 poziomów oraz 20 postaci.

„Zgodnie z zapowiedziami rozwijamy portfolio w nowym segmencie. Dużą zaletą tego typu gier jest bardzo szybki proces produkcji, niskie koszty wytworzenia oraz wysoki potencjałrynkowy. Liczymy na to, iż będzie to drugi, równoległy do gier mid-core istotny strumień przychodów” – podkreśla prezes Vivid Games – Remigiusz Kościelny.

Zobacz również: pozytywne oczekiwania wyników za IV kwartał Vivid Games

Akcje Vivid Games wyraźnie w górę, spółka zyskuje 13%

W związku z publikacją informacji o nowych premierach akcje Vivid Games przy książęcej zyskują w czwartek niemal 13% i testują poziom 2,20 zł, co jest najwyższym poziomem od minionego tygodnia. Nie zmienia to faktu, że od połowy roku notowania znajdują się w trendzie spadkowym i tracą od szczytów rysowanych nad 6,50 zł prawie 82%. W tym momencie cena walczy z szybszą średnią ruchomą (50-okresową), a od momentu przecięcia się 50 EMA z 200 EMA (co dla wielu inwestorów odbierane jest jako sygnał zakupowy lub sprzedażowy) notowania tracą już 60%.

akcje vivid games
Akcje Vivid Games mocno zyskują po informacji o premierze. Źródło: Tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here