GPW sesja z dzwonkiemWtorkowa sesja na europejskich parkietach upływa z przewagą koloru czerwonego. W momencie tworzenia tego artykułu traci niemiecki DAX (-0,6%), francuski CAC40 (-0,65%) czy brytyjskie FTSE100 (-0,4%). Również polski parkiet ma trudności z kontynuowaniem poniedziałkowych wzrostów. WIG20 traci 0,14% podczas gdy akcje JSW skutecznie bronią indeks przed dalszymi spadkami. 

Finax

Statystyka dzisiejszej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie nie szokuje wartościami. Wolumen do godziny 14:00 przekroczył zaledwie połowę tego poniedziałkowego (ponad 30 mln), a szeroki parkiet ma się względnie dobrze, oscylując wokół wczorajszego poziomu zamknięcia.

Gwiazdą dzisiejszej sesji są bez wątpienia akcje T-Bull, które zyskują dziś 25%. Na wykresie producenta gier na urządzenia mobilne powoli rysuje się podwójne dno, które może prowadzić do dalszych wzrostów wyceny spółki. Na moment tworzenia artykułu za jedną akcję TBL na warszawskiej giełdzie płacono równe 29 złotych.

Wykres dzienny akcji T-Bull S.A.
źródło: stooq.pl

Ursus na pięcioletnich minimach

Niedźwiedzią passę kontynuuje Ursus, którego akcje w trakcie wtorkowej sesji znalazły się na pięcioletnich minimach. Spółka pod koniec września poinformowała o stracie netto w pierwszym półroczu tego roku w wysokości 16 mln złotych przy przychodach rzędu 62 mln złotych.Wykres D1 spólki Ursus

Dziś Ursus przewodniczy spadkom na GPW tracąc w momencie tworzenia artykułu ponad 6,7%. Spółka od czasu gdy po raz ostatni o niej pisaliśmy straciła już niemal 39% swojej wartości i znajduje się obecnie na poziomie 1,23 złotych.

Akcje JSW testują górne ograniczenie formacji chorągiewki

Wśród spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 najlepsze wyniki notują akcje JSW, które drożeją o ponad 4,2% w momencie tworzenia tego artykułu. Na wykresie Jastrzębskiej Spółki Węglowej dostrzegalna jest formacja chorągiewki w trendzie spadkowym, który rozpoczął się jeszcze w styczniu tego roku. Wykres dzienny spółki JSW

Wydźwięk formacji zależy od tendencji rynkowej w trakcie której schemat pojawił się na wykresie. W przypadku JSW bardziej prawdopodobna zatem jest kontynuacja spadków, ze względu na silny opór w rejonie 71,20 złotych (górne ograniczenie formacji). Udane wybicie tego poziomu będzie pierwszym krokiem do odwrócenia obecnej tendencji na wykresie spółki.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here