Naga Markets0712_ups_630x420UPS ogłosiło dziś rano, że prognozowany zysk za IV kwartał ubiegłego roku będzie znacznie niższy od oczekiwań. Podczas dzisiejszej sesji ceny akcji spadły już o 9%. Według przedstawicieli firmy. UPS ma osiągnąć w czwartym kwartale zysk na akcję w wysokości 1,25 USD, przed ogłoszeniem tych danych oczekiwania rynkowe były na poziomie 1,47 USD.


W oświadczeniu mogliśmy również przeczytać, że winę za ten stan rzeczy ponosi rynek amerykański. “Podczas, gdy ilość przesyłek oraz przychody były na poziomie równym oczekiwaniom, zysk został zredukowany przez wyższe od prognoz wydatki w okresie świąt” – czytamy w raporcie. David Abney pełniący funkcję CEO w UPS powiedział, że wyniki za czwarty kwartał będą dużym rozczarowaniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Plany UPS zostały dostosowane do szczytowego okresu świątecznego. Najpierw miał miejsce Cyber Monday (pierwszy poniedziałek po Black Friday, w trakcie którego dokonuje się najwięcej zakupów on-line), następnie poprzedzający święta 22 grudnia, który od lat był najlepszym dniem dla firm wysyłkowych. Jak się okazało, oczekiwania nie zostały w tym roku spełnione. Wydatki podczas tych dni były o 16% mniejsze niż rok temu.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here